PARTNER PORTALU
  • BGK

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie większy

  • JL    4 lutego 2010 - 08:39
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie większy

W tym roku rozpocznie się budowa Biblioteki Głównej oraz modernizacja Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obie pochłoną 72 mln zł.
Inwestycje zostaną dofinansowane 50 mln zł z „Regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego”.

Nowoczesna i wielofunkcyjna biblioteka powstanie przy ul. Ogińskiego. Zacznie działać w połowie 2013 r. W budynku o powierzchni 16 tys. mkw. znajdą się też sale dydaktyczne i komputerowe dla kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Oprócz studentów z jej zasobów będą korzystać również mieszkańcy regionu. Budowa biblioteki pochłonie 48 mln zł. Dofinansowanie z programu operacyjnego wyniesie 33,6 mln zł.

Modernizacja Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu zakłada powstanie kompleksu złożonego z basenu, budynku dydaktycznego z halą judo, hali sportowej, akademika i stołówki oraz kortów tenisowych. Zajęcia w nowym ośrodku rozpoczną się za półtora roku. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 24 mln zł. Kwota dofinansowania to 16,8 mln zł.

Marszałek Piotr Całbecki uważa, że to bardzo ważne dla rozwoju bydgoskiej uczelni przedsięwzięcia. Skorzystają na tym nie tylko studenci i wykładowcy, ale również mieszkańcy całego województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.