PARTNER PORTALU
  • BGK

Upał wygina tory

  • PAP    11 czerwca 2010 - 16:04

W piątek w Krakowie pod wpływem upału wygięły się tory tramwajowe. W południe, przez blisko godzinę, nie kursowały tramwaje do dwóch dużych osiedli: Bieżanów i Kurdwanów.
Kraków był w piątek był jednym z najgorętszych miejsc w Polsce. Synoptycy zapowiadali temperaturę 33 stopnie C.

Jak dowiedziała się PAP w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji i w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, nie była to ani pierwsza, ani ostatnia tego typu awaria. Miasto nie ma bowiem pieniędzy na naprawę torowiska.

- Do awarii doszło w godzinach od 12.38 do 13.33 na ul. Limanowskiego. Na skutek wybrzuszenia szyn nie mogliśmy dowozić ludzi do dwóch dużych osiedli w Krakowie: Bieżanowa i Kurdwanowa - powiedział rzecznik MPK Marek Gancarczyk. - My na tym cierpimy, ale za stan torowiska odpowiada Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu - dodał.

Jak poinformował rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Jacek Bartlewicz: - Tory się wyginają i będą wyginać, ponieważ ten fragment torowiska wymaga gruntownego remontu, na który potrzeba blisko 5 mln, a takich pieniędzy miasto nie ma.

- O pieniądze na remont występował prezydent miasta do Rady Miasta Krakowa i szefa komisji infrastruktury, ale i w tym roku nie znalazły się pieniądze na remont. Pozostają więc naprawy bieżące: szyny się wyginają, przyjeżdża ekipa, tnie i spawa. Przerwy w ruchu trwają od pół godziny do godziny - powiedział Bartlewicz.

W czerwcu w Krakowie doszło już do siedmiu awarii, spowodowanych wybrzuszeniem szyn tramwajowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.