PARTNER PORTALU
  • BGK

Uporządkują szlaki turystyczne w woj. lubuskim

  • PAP    4 października 2011 - 13:14
Uporządkują szlaki turystyczne w woj. lubuskim

System Ewidencji Szlaków Turystycznych Innowacyjne Lubuskie posłuży do uporządkowania blisko sześciu tysięcy kilometrów szlaków turystycznych w woj. lubuskim.




System zostanie wprowadzony w grudniu. W Lubuskiem istnieje blisko sześć tysięcy kilometrów szlaków turystycznych, ale nie są one uporządkowane. Część z nich znajduje się na mapie, ale nie ma ich w terenie i odwrotnie, tych oznakowanych w terenie nie ma na mapie.

Uporządkowaniem szlaków zajmie się wydział turystyki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, a głównym narzędziem, który temu posłuży będzie SESTIL (System Ewidencji Szlaków Turystycznych Innowacyjne Lubuskie).

System ma zapewnić właściwą i spójną realizację budowania sieci szlaków turystycznych oraz wyeliminować samowolę turystyczną, która w Lubuskiem, a także w Polsce jest nagminnym procederem – poinformował Tomasz Biel z wydziału turystyki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Prace nad uruchomieniem systemu zaczną się 15 października, a zostanie on wprowadzony w grudniu. Od 6 grudnia turyści w Lubuskiem będą mogli także korzystać w Internecie ze specjalnej bazy danych dotyczących atrakcji turystycznych i imprez w regionie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.