PARTNER PORTALU
  • BGK

Uprawa miejskiego pola mniej opłacalna

  • Przegląd prasy/Głos Wielkopolski    26 stycznia 2011 - 08:33
Uprawa miejskiego pola mniej opłacalna

Koniec preferencyjnych opłat za dzierżawienie ziemi w Poznaniu - podnosi "Głos Wielkopolski". Dzierżawa gruntu poszła w górę aż o 5400%.
Już nie kilkadziesiąt złotych rocznie, jak do tej pory , ale ponad półtora tysiąca będą płacili rolnicy za uprawę kilku hektarów miejskiego pola w Poznaniu. To efekt  dostosowania stawek czynszu na uprawy polowe do cen rynkowych. Tym sposobem opłata wzrosła do 325 złotych za każdy hektar.

- Podwyżkę odczują przede wszystkim ci rolnicy, którzy uprawiają zboża, bo to oni najczęściej są dzierżawcami miejskiego terenu - podkreśla w rozmowie z "Głosem Wielkopolski" Jan Marek Stachowiak, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Podwyżka dotknie 167 ( z 703 tamtejszych gospodarstw rolnych), które obecnie mają podpisane umowy. Większość z nich znajduje się na terenie dzielnicy Nowego Miasto.

Rolnicy są oburzeni, podkreślają, że dopiero się okaże, czy uprawa miejskiego pola będzie się w ogóle opłacać.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Przerąbany, 2011-01-26 10:21:00

    Zostaną nieużytki. Poznaniacy będą płacić kary unijne za odłogi albo orać,siać,kosić chwasty. Że LUDZIE GŁODUJĄ;ŻE NIE EKOLOGICZNIE TO nieważne. ...My się wyżywimy...
  • Tęskniący za normalnością, 2011-01-26 09:43:44

    Te wieści są przygnębiające... Kiedyś wszystko tę tniło życiem a teraz nic nikomu się nie będzie opłacać. Nie pozostaje nic innego tylko siąść i płakać nad losem.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: