PARTNER PORTALU
  • BGK

Uregulują Jasiołkę

  • krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)    6 października 2010 - 09:59
Uregulują Jasiołkę

Jest wstępne porozumienie między powiatem krośnieńskim, a Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie dotyczące zabezpieczenia korpusu drogi powiatowej i regulacji koryta Jasiołki w miejscowości Wietrzno (gmina Dukla).
Na przełomie maja i czerwca tego roku ulewne deszcze spowodowały wiele zniszczeń w infrastrukturze drogowej powiatu. Między innymi wezbrane wody Jasiołki podmywając brzeg rzeki zniszczyły pobocze i część korpusu drogi powiatowej Zręcin – Wietrzno – Zboiska.

Taki stan rzeczy grozi osuwaniem się pobocza i drogi co w konsekwencji może doprowadzić do jej zamknięcia. Już w tej chwili część pasa drogowego jest wyłączona z ruchu, co powoduje utrudnienia i stwarza zagrożenie dla uczestników. Niestety powiat nie mógł rozpocząć naprawy zniszczonego odcinka drogi bez uprzedniego zabezpieczenia koryta i regulacji rzeki, a to zadanie leży w gestii zarządcy cieku czyli Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Starosta krośnieński Jan Juszczak  wielokrotnie interweniował u dyrektora RZGW, zwracając się z prośbą o szybką interwencję związaną z zabezpieczeniem newralgicznych miejsc koryta rzeki. Podejmowane przez starostę rozmowy przyniosły efekt w postaci zawarcia wstępnego porozumienia w sprawie wspólnej realizacji zadania.

Uzgodniono, że powiat  przekaże 40 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej, natomiast RZGW zobowiązał się w przyszłym roku zabezpieczyć środki finansowe na wykonanie niezbędnych prac związanych z zabezpieczeniem i regulacją koryta rzeki.

Radni powiatu wyrazili jednogłośnie zgodę na przyjęcie do realizacji zadania z zakresu administracji rządowej należącego do dyrektora RZGW w Krakowie i zabezpieczenie w budżecie powiatu niezbędnej kwoty. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.