PARTNER PORTALU
  • BGK

Uroczystości żałobne spowodują zmiany w komunikacji

  • PAP    15 kwietnia 2010 - 08:32
Uroczystości żałobne spowodują zmiany w komunikacji

Mieszkańców Warszawy czekają utrudnienia w komunikacji.
W związku z uroczystościami żałobnymi w Warszawie po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w rejonie Pl. Piłsudskiego, a od soboty w obszarze zamkniętym ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II - Trasa W-Z-Wisłostrada, wprowadzone zostaną znaczące ograniczenia ruchu.

W związku z budową ołtarza na Pl. Piłsudskiego w nocy z środy na czwartek zamknięty zostanie przejazd przez Pl. Piłsudskiego. W związku z tym nie będzie możliwy przejazd od ul. Mazowieckiej do ul. Moliera. Zamknięta będzie ul. Królewska od skrzyżowania z Marszałkowską do skrzyżowania z ul. Krakowskie Przedmieście oraz odcinek ul. Mazowieckiej pomiędzy Traugutta a Królewską. Możliwy będzie objazd Teatru Wielkiego ulicami Wierzbową i Moliera.

W nocy z czwartku na piątek w całości zostanie zamknięta ul. Senatorska na odcinku Miodowa-Pl.Bankowy. Jednocześnie wprowadzony zostanie zakaz parkowania w obszarze Świętokrzyska-Marszałkowska-Trasa W-Z-Browarna-Topiel-Tamka.

W nocy z piątku na sobotę z ruchu zostanie wyłączony obszar zamykający się ulicami Al.Jerozolimskie-Al. Jana Pawła II - Trasa W-Z-Wisłostrada.

 

W sobotę (17. kwietnia) utrudnienia będą największe.

- utrudnienia dla kierowców:

Od początku dnia (godz. 0) dla samochodów osobowych zostaną zamknięte ciągi: - ul. Marszałkowska (Al. Jerozolimskie - al. Solidarności) - ul. Świętokrzyska-Tamka (Kruczkowskiego - rondo ONZ) - Królewska (pl. Grzybowski - Marszałkowska) - Emilii Plater (Al. Jerozolimskie - Świętokrzyska) - Trasa W-Z - przed uroczystością (Wisłostrada - al. Jana Pawła II) a po uroczystości (Dw. Wileński - al. Jana Pawła II) - Ulice poprzeczne na wschód od al. Jana Pawła II (pomiędzy rondem ONZ a al. Solidarności) - ul. Szpitalna - ul. Zgoda - ul. Mazowiecka - ul. Krucza (krótki odcinek na północ od Al. Jerozolimskich).

- utrudnienia dla komunikacji:

W sobotę utrudnienia czekają także komunikację miejską. Wyłączone dla transportu zbiorowego zostaną ciągi komunikacyjne: - Marszałkowska (Stawki - pl. Zbawiciela) Tramwaje nie będą jeździły Marszałkowską od początku kursowania, a autobusy zostaną wycofane ok. południa, niewykluczone są wcześniejsze wyłączenia w obliczu dużego ruchu pieszych. Objazdy zostaną poprowadzone przez al. Jana Pawła II.

- Al. Jerozolimskie Ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji zagranicznych przez Krakowskie Przedmieście.

- Świętokrzyska Przed uroczystościami ulica będzie zamykana okresowo, na czas przejazdu delegacji przez Krakowskie Przedmieście. W czasie dłuższego zamknięcia po uroczystościach, objazd zostanie poprowadzony przez Emilii Plater i Al. Jerozolimskie.

- Senatorska - Królewska

- Trasa W-Z (Wisłostrada - al. Jana Pawła II) Ruch tramwajowy zostanie wyłączony w południe. Natomiast już od samego rana nieczynne będą przystanki Stare Miasto. Autobusy zostaną wycofane w momencie zakończenia uroczystości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.