PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd zasponsorował mieszkańcom diagnostykę aut

  • em    15 kwietnia 2014 - 11:15
Urząd zasponsorował mieszkańcom diagnostykę aut

Ponad 200 kierowców z Włocławka skorzystało z bezpłatnej diagnostyki aut w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miasta i stacje kontroli pojazdów.
Tego typu akcje odbywają się we Włocławku od lat i za każdy razem cieszą się zainteresowaniem kierowców mimo, że świadczone w tym dniu usługi nie są traktowane jako obowiązkowe badanie techniczne pojazdu i nie są potwierdzane w dowodzie rejestracyjnym.

Jednak zwłaszcza w okresie przedświątecznym, przed wyjazdem, użytkownicy aut chcą upewnić się, że ich pojazd jest sprawny. 12 kwietnia, w stacjach kontroli pojazdów uczestniczących w akcji, łącznie pojawiło się ponad 200 samochodów. Sprawdzano m.in. skuteczność i równomierność działania hamulców, luzy w elementach zawieszenia i układu kierowniczego, stan techniczny ogumienia, ustawienie i pomiar natężenia reflektorów oświetleniowych, skuteczność działania amortyzatorów, zawartość tlenku węgla (CO) i węglowodorów (CH) w spalinach silników o zapłonie iskrowym, stopień zadymienia spalin silników o zapłonie samoczynnym.

Sugestie udzielane przez diagnostów w trakcie sobotniej akcji najczęściej dotyczyły ustawienia świateł samochodowych i konieczności dalszej diagnostyki układu hamulcowego pojazdów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.