PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawione przetargi za miliard

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    18 czerwca 2010 - 07:57
Ustawione przetargi za miliard

Prokuratura i ABW zarzucają byłemu szefowi warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ustawianie przetargów za łapówkę. Razem z nim zatrzymano sześciu przedstawicieli firm budujących drogi.
Zatrzymania trwały od początku tygodnia. Nikt nie został aresztowany. Po przedstawieniu zarzutów wszyscy podejrzani dostali zakaz opuszczania kraju i musieli wpłacić kaucje. Nie mogą też brać udziału w przetargach – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Oficjalnie prokuratura informuje tylko, że zatrzymani mają odpowiadać za dawanie i branie łapówek oraz za zmowę przetargową w związku z prowadzonymi nwestycjami drogowymi. Nie chce podać, jakie inwestycje miały być przedmiotem zmowy ani jak wysokie łapówki miał przyjąć urzędnik. Nie chce nawet powiedzieć, w którym oddziale GDDKiA pracował.

„Gazeta Wyborcza”  dowiedziała się, że chodzi o przetargi o wartości sięgającej 1 mld zł. Zatrzymano także osobę z zarządu polskiej spółki austriackiego koncernu budowlanego, który jest jednym z czołowych graczy w polskim drogownictwie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.