PARTNER PORTALU
  • BGK

Usuwają szkody i szacują straty po powodzi

  • JL    26 maja 2010 - 15:59

Powołany przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zespół ekspertów hydrotechnicznych opracował schematy likwidacji części uszkodzeń na wałach w Krakowie. Udało się także uruchomić dwie pompownie zalane w czasie powodzi.
W regionie stale obniża się poziom wód w korytach rzek i potoków oraz na terenach podtopionych. W wielu miejscach woda w międzywałach obniżyła się na tyle, że możliwy jest jej grawitacyjny spływ z zawala przez śluzy wałowe.

Ustępująca woda ujawnia szkody w urządzeniach melioracji wodnych, w korytach rzek i potoków, w infrastrukturze i mieniu prywatnym. Trwa wstępne szacowanie szkód tam, gdzie to możliwe. Kontynuowane są doraźne prace przy zabudowie przerwanych wałów i zabudowie wyrw powstałych w korpusach obwałowań.

Powołany przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych zespół ekspertów opracował schematy likwidacji wyrwy na wale portu Płaszów oraz pęknięć na wale Wisły w rejonie ul. Wioślarskiej w Krakowie.

Nadal nie działa przepompownia melioracyjna w Jawiszowicach, bo została poważne uszkodzona przez zalanie oraz pompownie w Natkowie i Woli Rogowskiej. Uruchomiono zalane pompownie w Kwikowie i Niedarach.

Ekipy zabezpieczają dwie wyrwy w lewym wale Uszwicy w rejonie pompowni Kwików w gminie Szczurowa, wyrwę w lewym wale Wisły w Kłokoczynie w gminie Czernichów a także wał Wisły w rejonie ul. Wioślarskiej w Krakowie. Na koronie tego ostatniego powstały pęknięcia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.