PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na przejściu granicznym w Bezledach

  • PAP    2 września 2014 - 10:54

Z powodu modernizacji polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach (woj. warmińsko-mazurskie) od środy zmieni się tam organizacja ruchu. Będzie mniej pasów odpraw, więc podróżni mogą napotkać na utrudnienia - poinformowała straż graniczna.
Jak powiedziała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży granicznej Justyna Szubstarska, po reorganizacji będzie można korzystać jedynie z sześciu, a nie - jak dotąd - z 11 pasów odpraw w obie strony. Nie zmieni się natomiast zakres ruchu, nadal odprawiane będą samochody osobowe, autobusy i ciężarówki. Odprawy od środy rano zostaną przeniesione na obecny parking dla ciężarówek, gdzie dotąd odbywały się wyłącznie odprawy towarowe.

Zdaniem rzeczniczki, takie zmiany mogą spowodować wydłużenie czasu oczekiwania na przekroczenie granicy polsko-rosyjskiej. W ostatnich dniach przez Bezledy przejeżdżało ok. 5 tys. osób na dobę. "Niedaleko jest drugie przejście graniczne w Grzechotkach. Dlatego radzimy skorzystać z niego tym podróżnym, którzy mają możliwość wyboru" - powiedziała Szubstarska.

Według pograniczników, zmiana organizacji ruchu w Bezledach wynika z konieczności przeprowadzenie prac remontowych. Zaplanowano budowę szerszej platformy odpraw z nowymi wiatami oraz pawilonami kontrolerskimi dla straży granicznej i celników. Powstanie dodatkowy pas odpraw i elektroniczne tablice informacyjne dla podróżnych. Wcześniej zostanie przebudowana instalacje wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do 8 grudnia.

Inwestycja będzie kosztować ponad 12 mln zł i ma zwiększyć przepustowość tego przejścia w związku z rosnącym małym ruchem granicznym. Od początku roku granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło ponad 4 mln osób, z czego 1 mln w ramach MRG.

Przejście Bezledy-Bagrationowsk jest jednym z czterech przejść drogowych z obwodem kaliningradzkim i jedynym, na którym odbywają się odprawy weterynaryjne i fitosanitarne. Kierowcy jadący do Kaliningradu mogą korzystać także z przejść: Gołdap-Gusiew, Grzechotki-Mamonowo i Gronowo-Mamonowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.