PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia z powodu marszu niepodległościowego

  • PAP    11 listopada 2012 - 11:52
Utrudnienia z powodu marszu niepodległościowego

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości na placu przed Grobem Nieznanego Żołnierza i marszów, które w niedzielę przejdą ulicami Warszawy. Mieszkańcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu. W mieście jest spokojnie - poinformowała policja.
"Od rana na ulicach Warszawy jest spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów" - powiedział przed południem PAP rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

Jak dodał, kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu i wyłączaniem głównych ulic. Ze względu na centralne uroczystości na pl. Piłsudskiego zamknięte dla ruchu są ulice: Królewska, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wierzbowa, Focha, Moliera i Ossolińskich. Autobusy komunikacji miejskiej kursują objazdami.

Czytaj też: 11 listopada: demonstranci muszą uważać na nowe przepisy

Po uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza ulicami Warszawy ma przejść marsz "Razem dla Niepodległej" organizowany m.in. przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych i Kancelarię Prezydenta. Od ok. godz. 13.15 do ok. 15.30 zamknięte dla pojazdów będzie jego trasa: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie do Belwederu, a także ul. Bagatela.

Zamykane mają być też ulice poprzeczne na trasie przemarszu. Służby miejskie zapewniają, że ruch będzie wstrzymywany tuż przed dojściem demonstracji i wznawiany zaraz po jej przejściu.

Oprócz tego marszu na niedzielę zapowiedziano też dwie większe demonstracje, które mogą zatamować ulice: prawicowy Marsz Niepodległości oraz lewicową manifestację antyfaszystowskiej koalicji Porozumienie 11 Listopada.

Należy się spodziewać znacznych utrudnień w ścisłym centrum miasta: okolicach Traktu Królewskiego, ronda Dmowskiego, ul. Zamenhofa, ul. Marszałkowskiej, Al. Ujazdowskich oraz al. Niepodległości. Ratusz nie podaje, jakimi konkretnie trasami przejdą demonstranci, ale zapewnia, że trasy te nie krzyżują się.

Ponieważ zarówno marsz "Razem dla Niepodległej", jak i demonstracja lewicowa mają przejść Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, stołeczny ratusz spodziewa się, że te ulice będą zamknięte przez całą niedzielę.

Utrudnienia zapowiadane są też w ciągu al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego - al. Niepodległości między ul. Stawki a Rakowiecką. O godz. 11 rozpoczął się tam XXIX Bieg Niepodległości.

<!-- pagebreak //-->

Już od godz. 6 rano z ruchu wyłączone są al. Jana Pawła II między rondem Zgrupowania AK "Radosław" a ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Smoczej. Trasą biegu także nie będą kursować tramwaje. W miarę możliwości policjanci mają przepuszczać auta ulicami poprzecznymi.

Planowe zmiany w organizacji ruchu będą wynikały z XXIV Biegu Niepodległości w ciąg al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego - al. Niepodległości.

W niedzielę od godz. 8 w Komendzie Stołecznej Policji działa specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Jej numer to 22 60-38-038. Policjanci informują o tym, które ulice aktualnie są z ruchu wyłączone i informują o o objazdach. Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej mają być na bieżąco udostępniane również na stronie internetowej ZTM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: