Utrudniony ruch w Opolu z powodu Tour de Pologne

Utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Opola od 10 lipca w związku z drugim etapem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. 11 lipca zamkniętych zostanie w mieście kilkadziesiąt ulic - zapowiedziały służby miejskie.
Utrudniony ruch w Opolu z powodu Tour de Pologne

Wojciech Karbowiak z wydziału zarządzania kryzysowego w opolskim urzędzie miasta zapowiedział w środę, że trzy duże miejskie parkingi - przy ul. Ozimskiej 19 pod dawnym urzędem skarbowym, na Pl. Kopernika oraz przy hali Okrąglak - zostaną wyłączone już dzień wcześniej, czyli 10 lipca.

Czytaj też: Opole bez Tour de Pologne

Również 10 lipca wieczorem straż miejska zabezpieczy wzdłuż całą trasę przejazdu kolarzy specjalną taśmą, tak by następnego dnia rano w tych miejscach specjalna firma mogła ustawić barierki.

Zastępca komendanta straży miejskiej Krzysztof Maślak zaapelował do mieszkańców Opola za pośrednictwem mediów, by nie zostawiali wzdłuż trasy samochodów, bo po zabezpieczeniu nie będą mogli nimi wyjechać aż do 11 lipca wieczorem.

W dniu przejazdu peletonu, 11 lipca kiedy to kolarze pokonają w Opolu trzy sześciokilometrowe pętle i dotrą do mety II etapu wyścigu, pierwsze ulice - 1 Maja, Reymonta czy Żeromskiego - zostaną wyłączone z ruchu już o godz. 5 rano. Najwięcej, w sumie kilkadziesiąt ulic, w tym ścisłe centrum miasta, zostanie odcięte dla pojazdów w godz. od 13 i 14.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE