PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudniony ruch w Opolu z powodu Tour de Pologne

  • PAP    4 lipca 2012 - 21:00
Utrudniony ruch w Opolu z powodu Tour de Pologne

Utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Opola od 10 lipca w związku z drugim etapem kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. 11 lipca zamkniętych zostanie w mieście kilkadziesiąt ulic - zapowiedziały służby miejskie.
Wojciech Karbowiak z wydziału zarządzania kryzysowego w opolskim urzędzie miasta zapowiedział w środę, że trzy duże miejskie parkingi - przy ul. Ozimskiej 19 pod dawnym urzędem skarbowym, na Pl. Kopernika oraz przy hali Okrąglak - zostaną wyłączone już dzień wcześniej, czyli 10 lipca.

Czytaj też: Opole bez Tour de Pologne

Również 10 lipca wieczorem straż miejska zabezpieczy wzdłuż całą trasę przejazdu kolarzy specjalną taśmą, tak by następnego dnia rano w tych miejscach specjalna firma mogła ustawić barierki.

Zastępca komendanta straży miejskiej Krzysztof Maślak zaapelował do mieszkańców Opola za pośrednictwem mediów, by nie zostawiali wzdłuż trasy samochodów, bo po zabezpieczeniu nie będą mogli nimi wyjechać aż do 11 lipca wieczorem.

W dniu przejazdu peletonu, 11 lipca kiedy to kolarze pokonają w Opolu trzy sześciokilometrowe pętle i dotrą do mety II etapu wyścigu, pierwsze ulice - 1 Maja, Reymonta czy Żeromskiego - zostaną wyłączone z ruchu już o godz. 5 rano. Najwięcej, w sumie kilkadziesiąt ulic, w tym ścisłe centrum miasta, zostanie odcięte dla pojazdów w godz. od 13 i 14.

<!-- pagebreak //-->

Ruch w mieście ma być przywracany w godzinach wieczornych.

Służby miejskie poinformowały, że przy obsłudze Tour de Pologne pracować będzie w dniu wyścigu ponad 150 wolontariuszy - ok. 50 rozłoży elementy scenografii na Pl. Kopernika, gdzie będzie meta, a także miejsce dekoracji zawodników i trybuna honorowa. Ponad setka będzie natomiast pracować przy zabezpieczaniu trasy przejazdu kolarzy.

Opolski etap wyścigu będzie zabezpieczać 40 policjantów ze służby drogowej i prewencji.

Wjazd peletonu do miasta planowany jest ok. godz. 17.40.

Przy okazji przejazdu przez Opole kolarzy profesjonalistów zostanie też rozegrany wyścig kolarski dla dzieci - Nutella Mini Tour de Pologne.

Mali kolarze - dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna - przejadą kilka godzin przed uczestnikami "dorosłego" wyścigu tą samą trasą. Będą jednak mieć do pokonania tylko jedną sześciokilometrową pętlę.

<!-- pagebreak //-->

Od południa na opolskim Rynku odbędzie się natomiast "Rowerowe Święto w Opolu" dla dzieci i rodziców. W programie m.in. gry i zabawy sprawnościowe, pokaz skateowców czy testowanie rowerów i rolek.

Wieczorem z kolei koncert na scenie pod Ratuszem, a na bulwarach nad kanałem Młynówka pokaz teatru ognia.

69. Tour de Pologne ruszy 10 lipca z Karpacza. W Opolu zaplanowano metę II z siedmiu etapów wyścigu, który zakończy się 16 lipca w Krakowie. Start III etapu 12 lipca odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie kolarze będą mieć do przejechania 1234,7 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.