PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, już korki na "zakopiance"

  • PAP    30 grudnia 2011 - 16:00

Turyści zmierzający w piątek w Tatry, muszą liczyć się z utrudnieniami na "zakopiance". Korki tworzą się już przed Rabką; sznur aut tworzy się przy wjeździe do Zakopanego. Policja radzi wybieranie dróg alternatywnych.
Jadący od strony Krakowa kierowcy stoją w korkach na skrzyżowaniu w Skomielnej Białej gdzie sygnalizacja świetlna została wyłączona. Kolejne utrudnienia czekają zmotoryzowanych w okolicach Nowego Targu. Kilkukilometrowy korek stworzył się także przy samym wiedzie do Zakopanego i sięga do Poronina.

Jak powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch, w samym mieście na głównych trasach pojazdy poruszają się minimalną prędkością. Aby ominąć korki przy wjeździe do Zakopanego należy z "zakopianki" skręcić na Olczę.

W piątek w południe 75 km trasy z Myślenic do rogatek Zakopanego samochody pokonywały w 2 godziny. Policja radzi kierowcom wybieranie dróg alternatywnych. Jadący od strony Śląska mogą kierować się na Zawoję i Czarny Dunajec, lub przez przejście graniczne w Korbelowie, Słowację i Chochołów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.