PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga. Mocno powieje w zachodniopomorskim

  • PAP    28 marca 2012 - 17:55
Uwaga. Mocno powieje w zachodniopomorskim

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed silnym wiatrem, który ma wiać w regionie od popołudnia w środę do czwartkowego poranka, w porywach z prędkością nawet do 85 km/godz.
Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni, Centrum ostrzega przed możliwością wystąpienia w subregionie nadmorskim Pomorza Zachodniego silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h.

Synoptycy ostrzegają też przed sztormem na Bałtyku Południowym. Będzie wiać z siłą 9 stopni w skali Beauforta.

Centrum zarządzania kryzysowego zaleca mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego, by pozamykali okna i drzwi, a także zabrali z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Kierowcy powinni unikać parkowania pojazdów m.in. pod drzewami i liniami wysokiego napięcia.

Jak poinformowano w szczecińskim biurze prognoz IMGW, wiatr w regionie będzie wiał z różną siłą co najmniej do końca tygodnia. Najsilniej ma wiać w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Niedziela ma być już spokojniejsza, ale wciąż wietrzna. Te dni mają też być sztormowe. Silny sztorm jest prognozowany na koniec tygodnia - nawet do 11 stopni w skali Beauforta.

Meteorolodzy nie spodziewają się silnych opadów. Może popadać słabo, ale wiatr sprowadzi ochłodzenie. Nad region napłynie chłodniejsze powietrze z północy. Już w czwartek temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza. W nocy z soboty na niedzielę spodziewane są przymrozki. Wtedy też może pojawić się deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg.

Od końca tygodnia termometry mogą pokazywać jedynie 5 stopni Celsjusza. Silne wiatry mogą spotęgować odczucie chłodu.

Synoptycy podkreślają, że jest szansa, że na święta się ociepli. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.