Uwaga. Mocno powieje w zachodniopomorskim

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed silnym wiatrem, który ma wiać w regionie od popołudnia w środę do czwartkowego poranka, w porywach z prędkością nawet do 85 km/godz.
Uwaga. Mocno powieje w zachodniopomorskim
Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni, Centrum ostrzega przed możliwością wystąpienia w subregionie nadmorskim Pomorza Zachodniego silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h.

Synoptycy ostrzegają też przed sztormem na Bałtyku Południowym. Będzie wiać z siłą 9 stopni w skali Beauforta.

Centrum zarządzania kryzysowego zaleca mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego, by pozamykali okna i drzwi, a także zabrali z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Kierowcy powinni unikać parkowania pojazdów m.in. pod drzewami i liniami wysokiego napięcia.

Jak poinformowano w szczecińskim biurze prognoz IMGW, wiatr w regionie będzie wiał z różną siłą co najmniej do końca tygodnia. Najsilniej ma wiać w nocy z piątku na sobotę i w sobotę. Niedziela ma być już spokojniejsza, ale wciąż wietrzna. Te dni mają też być sztormowe. Silny sztorm jest prognozowany na koniec tygodnia - nawet do 11 stopni w skali Beauforta.

Meteorolodzy nie spodziewają się silnych opadów. Może popadać słabo, ale wiatr sprowadzi ochłodzenie. Nad region napłynie chłodniejsze powietrze z północy. Już w czwartek temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza. W nocy z soboty na niedzielę spodziewane są przymrozki. Wtedy też może pojawić się deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg.

Od końca tygodnia termometry mogą pokazywać jedynie 5 stopni Celsjusza. Silne wiatry mogą spotęgować odczucie chłodu.

Synoptycy podkreślają, że jest szansa, że na święta się ociepli. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE