PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga na 19 kilometr na A1!

  • tvs    23 sierpnia 2011 - 15:36
Uwaga na 19 kilometr na A1!

Niedawno oddana do użytku, a już robi się niebezpieczna. Na Autostradzie A1 na trasie Bełk-Świerklany z drogi wypadło już kilka samochodów.
Na razie nikomu nic się nie stało, ale rybnicka drogówka zaapelowała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad by ta zajęła się problemem bo od pewnego czasu notorycznie dochodzi tam do kolizji. Problem pojawia się na tyle często, że usterkę na 19-stym kilometrze autostrady rybnicka policja postanowiła zgłosić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Autostrady mają to do siebie, że mają duży przekrój, duża powierzchnia spływu i są w Europie stosowane aby zminimalizować zjawisko spowolnienia spływu - tłumaczy Marek Prusak, GDDKiA w Katowicach. Podobno już wkrótce na miejscu pojawią się eksperci i usuną zagrożenie. Ale według śląskiej drogówki, przyczyny częstych tutaj wypadków są inne. - Tym wspólnym mianownikiem, który może być tym czynnikiem, który powoduje tego typu zdarzenia, może być prędkość, czyli niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych - uważa nadkom. Włodzimierz Mogiła, KWP w Katowicach.

Tyle że wcześniej przed stłuczkami znaku informującego o niebezpieczeństwie na tym łagodnym odcinku nie było. - Chciałbym, żeby przenieść ciężar odpowiedzialności za katastrofy drogowe z użytkowników dróg na projektantów i zarządców - oznajmia Bronisław Keller. I być może wtedy z dróg równie szybko zniknęłyby znaki ograniczające prędkość i dziury.

Ale podobno to niejedyne takie zdradliwe miejsce na drogowej mapie Śląska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.