PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga na hałas na stadionach

  • wnp.pl    6 czerwca 2012 - 17:44
Uwaga na hałas na stadionach

Specjaliści przestrzegają przed zbyt dużym hałasem na stadionach piłkarskich podczas meczów Euro 2012. Według nich poziom hałasu zwykłej kibicowskiej trąbki można porównać ze startem samolotu. Zalecają stosowanie ochronników słuchu.
Podczas rozpoczętej w środę w Łodzi drugiej edycji "Narodowego Testu Słuchu", akcji sprawdzającej słuch Polaków, specjaliści przekonywali, że zwykła, dostępna w sprzedaży trąbka kibica, generuje dźwięk na poziomie 125 dB.

"Tyle hałasu wydaje startujący odrzutowiec. Długotrwałe przebywanie w takim hałasie nie tylko wpłynie na nasz słuch od razu, bo po takim meczu w uszach może szumieć przez trzy dni, ale także odbije się negatywnie na naszym słuchu w przyszłości" - powiedział przedstawiciel organizatorów, protetyk słuchu Piotr Miler.

Jak podkreślił, Euro to wspaniała impreza, podczas której należy jednak uważać na hałas. "Siedząc na trybunach trzeba uważać, czy ktoś za nami nie używa tego przyrządu. Należy używać ochronników słuchu, które sprawiają, że rozumiemy mowę, słyszymy, ale blokują one głośne hałasy" - dodał.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ali, 2012-06-15 13:13:58

    Turbina wiatrowa generuje 103 decybele a inwestorzy staraja się je upchnąc 300 metrów od zabudowań , i władze gminne twierdza ze to nie bedzie miało zadnego wpływu na zdrowie mieszkańców. To ja tu juz czegos nie rozumiem. Jak na stadionach to szkodliwy, a jak na wiosce to wychodzi na to ze zdrowy....  rozwiń