PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga na zwężenia na Marszałkowskiej w stolicy

  • PAP    20 listopada 2012 - 19:40

Wcześniej niż planowano, została otwarta jezdnia ul. Marszałkowskiej w kierunku ul. Królewskiej. Mniej więcej przez tydzień zwężona będzie natomiast jezdnia Marszałkowskiej w kierunku ronda Dmowskiego, w rejonie ul. Świętokrzyskiej.
Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział, że jezdnia Marszałkowskiej w kierunku ronda Dmowskiego zostanie zwężona o jeden pas we wtorek wieczorem. Komunikacja miejska będzie kursowała bez zmian - bez przeszkód będą jeździły tramwaje, a także metro.

Zamknięcie w miniony weekend ul. Marszałkowskiej w kierunku ul. Królewskiej było związane ze wzmacnianiem ścian szczelinowych budowanej stacji Świętokrzyska II linii metra. Wcześniej zapowiadano, że utrudnienia mogą potrwać do piątku. Kunert powiedział, że zwężenie jezdni Marszałkowskiej w kierunku ronda Dmowskiego także jest związane ze wzmocnieniami podczas budowy II linii metra.

Na początku października w rejonie skrzyżowania ul. Szkolnej i Świętokrzyskiej osunął się grunt, ewakuowano wówczas mieszkańców dwóch budynków - ponad sto osób. Po wzmocnieniu gruntu przez wykonawcę centralnego odcinka II linii metra AGP Metro Polska lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę; ma mieć siedem stacji - Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka II linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł. Zgodnie z harmonogramem prace mają się zakończyć w październiku 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.