PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga. W Bieszczadach zagrożenie lawinowe

  • PAP    11 lutego 2013 - 10:17
Uwaga. W Bieszczadach zagrożenie lawinowe

W górnych partiach Bieszczad nadal utrzymuje się drugi, w pięciostopniowej rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego - poinformował w poniedziałek rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.
"Zagrożenie lawinowe występuje na stokach zawietrznych o wystawach północnych, północno-wschodnich i wschodnich. Pokrywa śnieżna jest zbudowana z kilku warstw śniegu. Zagrożenie dotyczy m.in. połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Małej i Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu" - powiedział ratownik dyżurny.

Rano na Połoninie Wetlińskiej było osiem stopni mrozu. Leży tam średnio ponad 60 cm śniegu, wieje słaby wiatr. Na połoninach mgła ogranicza widoczność do 50 metrów.

Natomiast w położonych niżej Ustrzykach Górnych i Cisnej pokrywa śnieżna waha się od 30 do 50 cm. Jest bezwietrznie, a termometry pokazują minus pięć stopni Celsjusza.

Na Podkarpaciu, m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, panują dobre warunki narciarskie. W poniedziałek rano na trasach zjazdowych leżało od 50 do 90 cm śniegu. W regionie pracuje zdecydowana większość wyciągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.