PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, zmiany w organizacji ruchu w Warszawie 1 i 2 listopada

  • PAP    31 października 2014 - 08:16

W sobotę i niedzielę w pobliżu stołecznych cmentarzy priorytet będzie miała komunikacja miejska. Wiele ulic zostanie wyłączonych z ruchu samochodowego, a przy nekropoliach powstaną parkingi. Dla pasażerów uruchomione zostaną też dodatkowe autobusy i tramwaje.
Z informacji przekazanych przez stołeczny magistrat wynika, że 1 i 2 listopada najlepiej będzie skorzystać z komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Na cmentarz najlepiej darmowym autobusem

W rejonie Cmentarza Bródnowskiego zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą: Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada i S. Starzyńskiego; ul. św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; ulice św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli; ul. Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego; ul. Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; ulice Smoleńska i Gościeradowska; ul. Kołowa od św. Wincentego do Handlowej oraz ul. Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej.

W okolicach cmentarza parkingi zostaną wyznaczone przy ulicach: Matki Teresy z Kalkuty, P. Wysockiego, Żuromińskiej, Gilarskiej, Borzymowskiej, Pratulińskiej, Handlowej, M. Ossowskiego i Szwedzkiej.

Kierowcy nie pojadą też niektórymi arteriami w okolicach Cmentarza Powązkowskiego i Wojskowego. Z ruchu wyłączone zostaną: obydwie jezdnie ul. Powązkowskiej od Okopowej do Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej; południowa jezdnia Powązkowskiej (w stronę Okopowej) od ul. Duchnickiej do ul. Z. Krasińskiego - można będzie dojechać Duchnicką do północnej jezdni Powązkowskiej i nią pojechać do ul. Z. Krasińskiego; zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Powązkowskiej do M. Anielewicza.

Dodatkowe parkingi wyznaczone zostaną przy Okopowej, Tatarskiej, J. Ostroroga, Powązkowskiej i Elbląskiej.

W okolicach cmentarzy Północnego i Wawrzyszewskiego kierowcy nie pojadą: Arkuszową od Estrady do Wólczyńskiej; Wólczyńską od ul. K. Wóycickiego do al. W. Reymonta; ul. T. Nocznickiego od Wólczyńskiej do J. Kasprowicza; ulicami Opłotek i Palisadową; ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

Samochód będzie można zostawić przy Wólczyńskiej, K. Wóycickiego oraz Sokratesa, J. Conrada i Kwitnącej. Zakazy zatrzymywania się zostaną wprowadzone w rejonie cmentarza na: Wólczyńskiej - na odcinku od al. W. Reymonta do ul. T. Nocznickiego oraz na odcinku ul. Opłotek do Estrady.

Przy cmentarzach w Rembertowie i Marysinie zamknięte będą: Grzybowa od ul. Wspólnej (Wesoła) do Zygmunta III oraz Korkowa w okolicy cmentarza. Parkingi dla samochodów wyznaczone będą na Korkowej. Nie będzie się można zatrzymywać w rejonie cmentarza na Korkowej na odcinku od Kościuszkowców do końca cmentarza i na Grzybowej na odcinku od Sosnowej do Działyńczyków.

We Włochach kierowcy nie pojadą Ryżową na odcinku od Kleszczowej do Dzieci Warszawy. Wprowadzone zostaną też zakazy zatrzymywania się w rejonie cmentarza na ul. Orłów Piastowskich na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga.

Przy cmentarzu na Tarchominie samochody nie przejadą ul. J. Mehoffera na odcinku od Topolowej do Myśliborskiej oraz Majolikową od Pomorskiej do J. Mehoffera. Zakazy zatrzymywania się pojawią się w rejonie nekropoli na J. Mehoffera od Modlińskiej do Książkowej.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.