PARTNER PORTALU
  • BGK

Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju, zamontują ekrany dźwiękowe

  • Gazeta Wyborcza Katowice/Rynek Seniora    5 maja 2015 - 10:20
Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju, zamontują ekrany dźwiękowe

Jezioro Goczałkowickie z lotu ptaka (fot. goczalkowicezdroj.pl)

Z powodu przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu gminie grozi utrata statusu uzdrowiska. Pomoże montaż ekranów dźwiękoszczelnych?
Przed dwoma laty Goczałkowice-Zdrój trafiły na czarną listę gmin opracowaną przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście znajdują się gminy, które mogą stracić status uzdrowiska. W przypadku Goczałkowic-Zdroju problemem są przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza oraz hałas. Przyczyną tego ostatniego jest bliskość drogi krajowej nr 1. Domy sanatoryjne są oddalone od jednej z najruchliwszych tras w kraju zaledwie o sto metrów i mimo że oddziela je pas zieleni, pomiary wykazały przekroczone normy hałasu. Ministerialni urzędnicy nakazali, że gmina ma czas do 2016 roku, żeby rozwiązać ten problem.

Ustawienie ekranów to być albo nie być nie tylko dla uzdrowiska, ale dla całej gminy. Według szacunków rocznie przyjeżdża tu około 10 tys. osób.

Drogowcy zapewniają, że tym razem udało im się wygospodarować fundusze na ekrany. Lada moment zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę, a prace rozpoczną się w czerwcu, powinny zakończyć się jeszcze jesienią. Ekrany zostaną ustawione po obu stronach jezdni na długości ponad 3,7 kilometrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.