PARTNER PORTALU
  • BGK

V Świętokrzyskie Dni Muzeów

  • BB    4 października 2011 - 01:42
V Świętokrzyskie Dni Muzeów

Już po raz piąty mieszkańcy regionu świętokrzyskiego mają okazję wziąć udział w „Świętokrzyskich Dniach Muzeów" organizowanych przez Samorząd Województwa, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i wybrane placówki muzealne.
Od dziś do piątku można oglądać magazyny muzealne, które na co dzień nie są udostępnione do zwiedzania, wziąć udział w interesujących zajęciach przybliżających specyfikę pracy konserwatora, warsztatach numizmatycznych i plastycznych.

Głównym celem projektu „Świętokrzyskie Dni Muzeów” jest promocja turystyki kulturowej poprzez szersze udostępnienie nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie placówek muzealnych województwa świętokrzyskiego.

To, co na co dzień jest niedostępne zostaje „otwarte” oraz wzbogacone o dodatkowe, ciekawe wydarzenia i atrakcje, mające na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa kulturowego własnego regionu, promocję regionalnych tradycji i zwyczajów, zachęcenie do obcowania z kulturą i zabytkami.

Adresatami akcji są dzieci i młodzież szkolna z terenu województwa świętokrzyskiego.

Pełna oferta imprez przygotowanych przez placówki muzealne w ramach „Świętokrzyskich Dni Muzeów” dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: www.sejmik.kielce.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.