PARTNER PORTALU
  • BGK

Veolia z prezentem dla Parku Skaryszewskiego

  • JS    27 października 2016 - 19:34
Veolia z prezentem dla Parku Skaryszewskiego
Park Skaryszewski (fot. archiwum BOŚ/zielona Warszawa)

• W Parku Skaryszewskim w Warszawie została zasadzona lipa drobnolistna, która zajęła miejsce drzewa powalonego w maju przez nawałnicę.
• Jest ona prezentem od Fundacji Veolia Polska i pracowników Grupy Veolia, ponieważ środki na zakup sadzonki pozyskano z funduszy organizacji oraz sprzedaży zebranej makulatury.
Uroczyste zasadzenie lipy odbyło się w czwartek 27 października, o godzinie 11:00 w Parku Skaryszewskim. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Veolia Polska, która wraz z Zarządem Oczyszczania Miasta (ZOM), organizowała to wydarzenie. Wzięli w nim udział przedstawiciele ZOM, Fundacji Veolia Polska oraz pracownicy Veolii, biorący udział w zbiórce makulatury.

Fundacja Veolia Polska wspiera społeczności lokalne na terenie działania spółek Grupy Veolia w Polsce. Jej działalność jest jednym z elementów społecznej odpowiedzialności Veolii i skupia się na wsparciu osób w podjęciu aktywności zawodowej, koordynuje program wolontariatu pracowniczego wśród pracowników Veolii, a także prowadzi działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Zajmuje się edukacją ekologiczną wśród dzieci i młodzieży poprzez gry, warsztaty i konkursy. Celem projektów ekologicznych jest zwiększanie świadomości dzieci i dorosłych w jaki sposób chronić zasoby naturalne.

Czytaj też: Dzień Czystego Powietrza – sprawdź, czym oddychasz

- Troska o środowisko to jeden z priorytetów wyznaczających kierunki dla działań Fundacji Veolia Polska. Od początku swojego istnienia prowadzimy akcje edukacyjne oraz społeczne wspierające ekologię. Projekt zasadzenia lipy w Parku Skaryszewskim zaangażował także pracowników Veolii, co jest dowodem, że wzrasta świadomość ekologiczna – mówi Jowita Mytnik-Skała, prezes Fundacji Veolia Polska.

– Nasze działania wpisują się w politykę zrównoważonego rozwoju Veolii, koncentrującego się na efektywnym wykorzystaniu zasobów naturalnych czy ograniczaniu niskiej emisji w polskich miastach. To kwestie o fundamentalnym znaczeniu dla społeczności lokalnych, dlatego mamy nadzieję, że kolejne akcje przyczynią się do rozpowszechnienia tej świadomości – dodaje.

Budowanie świadomości ekologicznej pracowników-mieszkańców Warszawy i aktywne angażowanie do dbania o wspólną przestrzeń, to bezcenny i obiecujący kapitał. Popieramy działania, dzięki którym wzrasta odpowiedzialność za wspólną przestrzeń – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor stołecznego Zarządu Oczyszczania Miasta. I dodaje - Spacery osób, które doprowadziły do posadzenia okolicznościowego drzewa w parku Skaryszewskim, którym opiekuje się ZOM, staną się teraz o wiele ciekawsze. Zaręczam, że to bardzo ciekawe przyglądać się przez lata jak rośnie i zmienia się lipa Veolii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.