PARTNER PORTALU
  • BGK

VI Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

  • AZA    25 maja 2011 - 20:15

Agencja Rozwoju Pomorza, organizuje po raz szósty Pomorskie Forum Przedsiębiorczości. W tym roku po raz pierwszy we współpracy z zagranicznym partnerem – fińskim Turku Region Development Center.
Forum rozpocznie się w czwartek, 26 maja o godz. 9 w  Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Realizowane od 2006 roku Pomorskie Fora Przedsiębiorczości są okazją do wielu interesujących  spotkań z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu a także udziału w licznych seminariach
i warsztatach przygotowanych w odpowiedzi na zainteresowania i potrzeby zarówno aktualnych, jak  i przyszłych przedsiębiorców. Dzięki nim mieszkańcy mogą nie tylko zdobyć podstawową wiedzę  formalno-prawną  z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, lecz również  nabyć praktyczne umiejętności przydatne w biznesie – budowanie wizerunku firmy czy ekspansje na  zagraniczne rynki.

VI edycja Forum będzie się koncentrować wokół następujących tematów:

• Kierunek Start -  dostępne źródła finansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, współpraca z inwestorem, ochrona własności intelektualnej młodej firmy;

• Kierunek Rozwój - wizerunek firmy, komunikacja z klientem, pracownicy - potencjał twojej firmy, społeczna odpowiedzialność biznesu;

• Kierunek Nowe rynki - fińskie przemysły kreatywne, od czego zacząć gdy myślimy o podboju zagranicznych rynków.

Nowym elementem Forum będzie sesja Open Space, która będzie stanowić wyjątkową możliwość bezpośredniego spotkania z prelegentami i ekspertami zaproszonymi na konferencję oraz poruszenia tematów bliskich działalności firm. Każdy uczestnik będzie mógł wykorzystać ten czas na zadanie indywidualnych pytań i rozmowę z prelegentami.

Tegoroczna edycja forum będzie wydarzeniem partnerskim w ramach European Day Of The Entrepreneur (Europejski Dzień Przedsiębiorczości) organizowanym z Turku Region Development Center. Dzięki temu w Forum uczestniczyć będą fińskie firmy reprezentujące przemysły kreatywne.

Spotkanie w ramach Europejskiego Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się także w Turku, stolicy partnerskiego regionu Pomorza – południowo-zachodniej Finlandii. Impreza zaplanowana jest na 15-16 czerwca, mogą w niej uczestniczyć także firmy z Pomorza. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.