PARTNER PORTALU
  • BGK

W 2017 r. wróci 33 kolejnych posterunków policji

  • PAP/AT    26 stycznia 2017 - 10:15
W 2017 r. wróci 33 kolejnych posterunków policji
Minister Jarosław Zieliński otworzył posterunek Policji w Piątnicy (fot.mswia.gov.pl)

• W 2016 roku przywrócono 37 posterunków policji - poinformował w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
• Na ten rok zaplanowano reaktywowanie 33 kolejnych - dodał.
Wiceszef MSWiA odpowiadał na pytania posłów PiS ws. przywracania posterunków policji zlikwidowanych za rządów koalicji PO-PSL.

Jak powiedział, od 2007 roku, w ciągu ośmiu lat, zlikwidowano ponad połowę z 817 posterunków. "Przywracanie posterunków jest zjawiskiem oczekiwanym społecznie i pożądanym ze względów bezpieczeństwa. Ten proces będzie kontynuowany" - powiedział Zieliński.

Z przedstawionych przez wiceministra danych wynika, że w 2016 roku reaktywowano 37 policyjnych placówek, a na rok 2017 zaplanowano przywrócenie 33 kolejnych. Zieliński zastrzegł, że liczba ta może się zwiększyć.

Wiceminister powiedział, że na początku 2016 roku w całym kraju odbyły się liczne konsultacje społeczne, w których uczestniczyło w sumie 220 tys. obywateli. Dodał, że zgłoszono 176 lokalizacji, w których posterunki mają zostać przywrócone.

Czytaj też: Kolejny posterunek otwarty

"Zakładamy, że proces ten będzie trwał do 2020 roku" - powiedział Zieliński.

Jak przypomniał, środki na reaktywowanie posterunków i budowę nowych są zapewnione w programie modernizacji czterech służb mundurowych podległych MSWiA. Gwarantuje on przekazanie w latach 2017-2020 ponad 9 mld zł na infrastrukturę, nowoczesny sprzęt i podwyżki dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych policji, PSP, SG i BOR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Izabela Broś, 2017-01-28 19:23:52

    Zwiększanie ilości posterunków Policji nie będzie miało na wpływ bezpieczeństwa i przestępczości w Polsce. Należy jak najwięcej reaktywować miejskie i wiejskie domy kultury, zapewnić biednej młodzieży dostęp do bezpiecznego spędzania wolnego czasu i dać możliwość korzystania z bezpłatnej nauki. To... moim zdaniem jest priorytetem, a dobry posterunek policji z dobrze wyszkoloną ekipą sam się obroni i niekoniecznie ma ich być więcej.  rozwiń
  • ADG, 2017-01-27 02:24:55

    .... po co , chyba tylko po to aby odtwarzali taśmy z minitoringu roztoczonego nad społeczeństwem Polski.Miasta monitorowane , czyli Mieszkańcy zyją w Zakładzie karnym , niektórzy dowcipnisie normalną służbe zdrowia połączyli z psychiatryczna , idziesz do normalnego doktora a masz we wpisie że to za...kład psychiatryczny czyli jesteś czubek.Więc pozostaje ci tylko prywatny doktór , nie posiadający zniewolenia prze datki z NFOZ.ADG  rozwiń