PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bełchatowie dzieci mają się gdzie bawić

  • AW    17 lipca 2013 - 12:48
W Bełchatowie dzieci mają się gdzie bawić

Prezydent Bełchatowa podpisał umowę na budowę placu zabaw i zagospodarowanie terenu w rejonie bloków od 208 do 211 na os. Dolnośląskim. Miasto chwali się, ze miejsc do bezpiecznej zabawy stale przybywa.
"Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach z zarządcami okolicznych bloków, którzy zgłaszali swoje uwagi i oczekiwania. Na tej podstawie opracowana został koncepcja zagospodarowania terenu, na którym powstanie plac zabaw i alejki spacerowe, a obok miejsca postojowe dla samochodów" - mówi prezydent Marek Chrzanowski.

Z przedstawionej koncepcji wynika, że plac zabaw powstanie na terenie ponad 700 m2. Pojawić się tam mają elementy, które świetnie sprawdzają się w innych miejscach na terenie Bełchatowa, jak ważki, huśtawki, bujaczki czy karuzela. Ale będą też najprawdopodobniej elementy o charakterze gimnastyczno - sprawnościowym, w tym równoważnie na sprężynach i drążki gimnastyczne, a także pole do gry w koszykówkę.

Czytaj też: Jakość placu zabaw to sprawdzian dla władz

Jeszcze w tym roku z nowych placów zabaw będą mogli korzystać uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 9 oraz Szkoły Podstawowej nr 12.

W czasie wakacji wyłoniony zostanie wykonawca tych inwestycji oraz rozpoczną się prace budowlane. Nowe, bezpieczne i funkcjonalne miejsca zabaw będą kosztować blisko pół miliona złotych i zostaną sfinansowane z dwóch źródeł. Połowę wartości przedsięwzięcia pokryje Miasto, drugą połowę budżet państwa. Dofinansowanie dla obu palców zabaw z rządowego programu „Radosna Szkoła" wyniesie ponad 228 tys. zł.

Nowe place zabaw na terenie dwóch bełchatowskich placówek mają poprawić uczniom, zwłaszcza najmłodszym, komfort przebywania w szkołach.

„Dobrze wyposażony, nowoczesny plac zabaw stwarza warunki umożliwiające nauczycielom realizowanie nowej podstawy programowej, zwłaszcza zajęć z zakresu edukacji ruchowej. Pozwala także najmłodszym uczniom przyjaźnie rozpocząć naukę w szkole i integrować się z innymi dziećmi" - mówi Barbara Barasińska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bełchatowa.

W ramach „Radosnej Szkoły" w Bełchatowie powstały już cztery nowoczesne place zabaw - przy szkołach podstawowych nr 1, 3, 8 i 13.

Również dzięki rządowemu programowi we wszystkich bełchatowskich podstawówkach znalazły się także kąciki aktywności ruchowej wewnątrz placówek. W mieście praktycznie na każdym osiedlu znajdują się ogólnodostępne nowoczesne place zabaw, wyposażone w urządzenia renomowanych firm, posiadające atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Najnowsze kompleksy zabawowe, które powstały z myślą o najmłodszych posiadają dodatkowo syntetyczną nawierzchnię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.