PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bełchowie otwarto nową placówkę pocztową

  • PAP/rs    4 grudnia 2017 - 15:02
W Bełchowie otwarto nową placówkę pocztową
Placówka w Bełchowie jest jedną z 100 takich, które w 2017 roku zostały otwarte. Fot. PTWP (Krzysztof Kusz)

W Bełchowie (Łódzkie) otwarto w poniedziałek nową placówkę pocztową, powstała w tym samym budynku, gdzie wcześniej funkcjonowała do 2010 r., kiedy została zlikwidowana.
• Poczta w Bełchowie funkcjonowała już przed II wojną światową, tj. od 1937 roku.

• Placówka w Bełchowie jest jedną z 100 takich, które w 2017 roku zostały otwarte. W przyszłym roku Poczta Polska planuje uruchomić kolejnych 100.

• Według prezesa moment regresu Poczty Polskiej, który - jego zdaniem - miał miejsce jeszcze dwa, trzy lata temu - został zahamowany. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ok. 80 tys. osób.

Obecny na uroczystości sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Grzegorz Schreiber zwrócił uwagę, że przez osiem lat koalicji PO i PSL ówczesny rząd doprowadził do sytuacji, w której mieszkańcy wsi i małych miasteczek mieli coraz dłużą drogę do instytucji państwowych.

- Zakrojona na szeroką skalę w tamtym czasie akcja zwijania instytucji państwowych, "zwijania państwa" zaczęła przybierać kuriozalne wymiary. Na szczęście ten proces został zatrzymany - powiedział.

Jak mówił, obecny rząd PiS przywraca to, co poprzedni rząd, "na nieszczęście" mieszkańców wsi i małych miasteczek robił. Według niego kierowano się wówczas "chorym pojęciem krótkowzrocznego rachunku ekonomicznego", nie licząc się z mieszkańcami.

Schreiber przypomniał, że poczta w Bełchowie funkcjonowała już przed II wojną światową, tj. od 1937 roku. - Przetrwała wojnę, przetrwała PRL, ale nie przetrwała rządów PO i PSL - dodał.

Minister był pierwszą osoba, która skorzystała z usług nowej placówki i wysłał życzenia świąteczne do Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej.

W uroczystości wziął również udział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Jak powiedział, placówka w Bełchowie jest jedną z 100 takich, które w 2017 roku zostały otwarte. W przyszłym roku Poczta Polska planuje uruchomić kolejnych 100.

Zachęcał do korzystania z "każdej możliwej usługi" spółki, bo jak mówił, zwiększa to szansę jej rozwoju. - Pieniądze wydane w Poczcie Polskiej, to pieniądze, które przeznaczamy na rozwój infrastruktury, na podwyżki dla pracowników - powiedział.

Według prezesa moment regresu Poczty Polskiej, który - jego zdaniem - miał miejsce jeszcze dwa, trzy lata temu - został zahamowany. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ok. 80 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.