PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku będzie skwer Lecha i Marii Kaczyńskich

  • PAP    28 marca 2014 - 12:19

- W Parku Planty w centrum Białegostoku będzie skwer Lecha i Marii Kaczyńskich - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Małżonką. W piątek radni większością głosów przyjęli projekt uchwały w tej sprawie, złożony z inicjatywy PiS.
Za przyjęciem takiej nazwy zagłosowało 20 radnych z różnych klubów, jedna osoba była przeciw, dwie wstrzymały się od głosu, a pięć nie wzięło udziału w głosowaniu.

Skwer Lecha i Marii Kaczyńskich - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Małżonką, stanowi część Parku Planty w centrum Białegostoku, popularnego miejsca wypoczynku i spotkań mieszkańców miasta.

Skwer, któremu nadano nazwę, znajduje się między ulicami: Akademicką, Świętojańską oraz rondem Plac Katyński.

Przewodniczący klubu radnych PiS Rafał Rudnicki powiedział, że miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. "Wszak śp. Lech Kaczyński był profesorem prawa, wykładowcą akademickim, stąd pobliska ul. Akademicka. Zginął wraz z małżonką w drodze na uroczystości w Katyniu - obok znajduje się Plac Katyński" - powiedział.

"Obok jest też Aleja Zakochanych (to główna aleja w Parku Planty - red.), a w mojej opinii małżeństwo państwa Kaczyńskich można stawiać za wzór wzajemnej miłości" - dodał Rudnicki.

Prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i 94 inne osoby zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Prezydent i towarzyszące mu osoby udawali się na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ziuta, 2014-03-30 11:06:02

    O poziomie intelektualnym zatwierdzających ten głupi pomysł szkoda dyskutować. Jak można było upamiętniać najgorszego chyba prezydenta Rzeczypospolitej??? Przecież gdyby nie zginął, to byłby w dalszym ciągu pośmiewiskiem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Żenada.
  • olo, 2014-03-28 17:09:37

    A dlaczego nie skwer, tych którzy tragicznie zginęli tylko tych dwoje. Obłuda i zakłamanie bo powoływanie się na "wzór wzajemnej miłości" jest tylko hipokryzją.