PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku podsumowano wiosenne kontrole placów zabaw

  • PAP/MIW    16 kwietnia 2018 - 16:00
W Białymstoku podsumowano wiosenne kontrole placów zabaw
Strażnicy miejscy wraz z pracownikami Zarządu Mienia Komunalnego skontrolowali 49 placów zabaw w Białymstoku. (twitter.com / mat. UM Białystok)

Strażnicy miejscy wraz z pracownikami Zarządu Mienia Komunalnego skontrolowali 49 placów zabaw w Białymstoku. Takie kontrole mają zapewnić bezpieczeństwo korzystających z placów dzieci. Strażnicy sprawdzają stan urządzeń oraz ich utrzymanie w czystości. Plac do kontroli może zgłosić każdy mieszkaniec miasta.
Z informacji przekazanych przez Urząd Miejski w Białymstoku wynika, że podczas kontroli placów stwierdzone zostały nieprawidłowości wynikające w dużej mierze ze zużycia poszczególnych elementów takich jak: siedziska, belki mocujące czy odeskowanie piaskownic i ławek.

Administratorom, którzy zarządzają placami zabaw urzędnicy zalecili konserwację i odmalowanie miejsc w których bawią się dzieci. Wszystkie zadania muszą zostać wykonane do końca maja, w tym terminie ma być także wymieniony piasek w piaskownicach.

Rzeczniczka Straży Miejskiej w Białymstoku Joanna Szerenos-Pawilcz powiedziała, że strażnicy zwracali szczególną uwagę na to, czy urządzenia na placach zabaw są stabilne, czy nie są uszkodzone, zdewastowane, czy "nie wystają z nich ostre krawędzie, gwoździe, które mogłyby być groźne dla dzieci".

Podczas patroli strażnicy sprawdzali, czy na place zabaw nie są wyprowadzane zwierzęta, czy nie jest tam spożywany alkohol i czy nie są naruszane przepisy o zakazie palenia papierosów. Takie wykroczenia funkcjonariusze mogą ukarać mandatami, które w "rażących przypadkach mogą wynieść do 500 zł." - poinformowała Szerenos-Pawilcz.

Rzeczniczka białostockiej Straży Miejskiej podała, że najczęściej mieszkańcy zgłaszają problem dużej ilości śmieci na placach zabaw oraz informacje o osobach, które w tych miejscach spożywają alkohol.

W ocenie pracowników Zarządu Mienia Komunalnego i strażników miejskich wiosenne akcje kontrolowania miejskich placów zabaw skutecznie poprawiają bezpieczeństwo dzieci, dlatego będą kontynuowane.

- Dzięki nim najmłodsi mieszkańcy Białegostoku mogą się bezpiecznie bawić - powiedział cytowany w komunikacie, zastępca prezydenta miasta Przemysław Tuchliński, który jednocześnie zachęcił mieszkańców do zgłaszania miejsc, gdzie place zabaw są zanieczyszczone lub występują w nich usterki. Mieszkańcy mogą zgłaszać takie sytuacje do Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986.

Na terenach Gminy Białystok jest łącznie 60 placów zabaw oraz 17 terenów rekreacyjnych. Kolejne "przeglądy funkcjonalne będą wykonywane co najmniej raz w miesiącu, do zakończenia sezonu". - poinformował białostocki magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.