PARTNER PORTALU
  • BGK

W Biebrzańskim Parku Narodowym otworzono nowe ścieżki biegowe

  • PAP/em    6 listopada 2015 - 13:23

Wszystkie nowe ścieżki mają łącznie długość ok. 20 km. Biegną głównie z dala od terenów zabudowanych, a blisko dzikiej przyrody oraz atrakcji kulturowo-historycznych regionu.
Nowe ścieżki biegowe to „Wokół Fortu IV Twierdzy Osowiec” - o długości 5,3 km) w gminie Goniądz, "Barwik" - o długości 4,8 km w gminie Trzcianne. "Na skraju Czerwonego Bagna" to 6,2 km szlaku na pograniczu gmin Goniądz i Rajgród. Ostatnia trasa - "Trzyrzeczki" - to licząca 3,2 km propozycja do wędrowania na terenie gminy Dąbrowa Białostocka.

W piątek (6.11) otwarto trasę związaną z rezerwatem Czerwone Bagno, jednym z największych i najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce. Nazywany jest ostoją łosia, enklawą przyrodniczą. Był powołany 90 lat temu z myślą o ochronie łosia. Czerwone Bagno znajduje się w strefie ochrony ścisłej Biebrzańskiego Parku Narodowego.

- Odwiedzając ścieżki biegowe można przy okazji poczuć atmosferę niedostępnego obszaru ochrony ścisłej "Czerwone Bagno", zobaczyć pozostałości IV Fortu carskiej Twierdzy Osowiec i umocnień sowieckiej Linii Mołotowa, zapoznać się z informacjami na ścieżkach edukacyjnych, delektować krajobrazami Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest szansa na spotkanie z łosiem i innymi dzikimi mieszkańcami Doliny Biebrzy - zachęca wicedyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Małgorzata Górska.

Ścieżki, które zimą mogą również służyć miłośnikom narciarstwa biegowego, biegną przed płaskie tereny, obszary zalesione. Tylko krótkie odcinki wytyczono po drogach publicznych. Większość tras ma nieutwardzoną nawierzchnię.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.