PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bieszczadach rusza sezonowy posterunek policji

  • PAP    17 czerwca 2015 - 07:20

W sezonie wakacyjnym zostaną wzmocnione wszystkie bieszczadzkie policyjne placówki. Dodatkowe punkty uruchomi również GOPR.
"Z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie do służby w sezonowym posterunku w Solinie oddelegowanych zostanie dziecięciu policjantów. Każdy z nich bardzo dobrze pływa oraz potrafi udzielić pierwszej pomocy" - powiedział PAP rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar.

Dodał, że "funkcjonariusze z sezonowego posterunku mają czuwać nad bezpieczeństwem turystów wypoczywających latem w Bieszczadach". "Szczególną uwagę będą zwracać na tereny wokół Zalewu Solińskiego" - zaznaczył. W okresie letnim wzmocnione będą także inne bieszczadzkie komisariaty i posterunki. W czasie wakacji więcej policjantów będzie pracowało w strukturach podległych komendom powiatowym policji w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych. Podkarpacka policja oprócz Bieszczad w lipcu i sierpniu wzmocni swoje siły także w tych miejscowościach Podkarpacia, gdzie są zbiorniki i akweny wodne. Dotyczy to m.in. Tarnobrzega. "Tam do opieki nad wypoczywającymi nad Jeziorem Tarnobrzeskim skierowanych zostanie dodatkowych ośmiu policjantów" - zauważył Międlar. W okresie wakacyjnym nad bezpieczeństwem turystów w Bieszczadach i Beskidzie Niskim będzie również czuwać 213 ratowników i kandydatów na ratowników górskich. "Obok całorocznych stacji ratunkowych bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku, Ustrzykach Górnych i Cisnej będą pracowały sezonowe stacje na Połoninie Wetlińskiej oraz w Dukli w Beskidzie Niskim" - podkreślił naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek. Sieć placówek GOPR uzupełniają punkty ratunkowe w schroniskach "Koliba" na Przysłupiu Caryńskim, "Pod Wysoką Połoniną" w Wetlinie oraz "Bacówce" pod Małą Rawką.

Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR monitorują prawie cztery tys. km kw. Opiekują się turystami w Bieszczadach, Beskidzie Niskim, a także w Górach Sanocko-Turczańskich oraz na pogórzach Dynowskim i Przemyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.