PARTNER PORTALU
  • BGK

W centrum miasta powstał mural

  • PAP    23 sierpnia 2011 - 17:40
W centrum miasta powstał mural

Zakończyła się realizacja muralu przedstawiającego kasetę stilonowską na ścianie jednego z budynków w Gorzowie. W czwartek nastąpi odbiór prac. Grafika to efekt konkursu ogłoszonego przed wakacjami - poinformowała PAP rzecznik UM Gorzów Wlkp. Anna Zaleska.
Mural przedstawia sześć kaset produkowanych niegdyś przez Zakłady Włókien Chemicznych "Stilon". W czasach, kiedy ten nośnik muzyki był bardzo popularny, kasety ze Stilonu znał każdy Polak.

Kasety były produkowane w trzech podstawowych formatach C-60, C-90 i C-120; oznaczenia te informowały o czasie odtwarzania w minutach. Te trzy rodzaje kaset, umieszczone w dwóch kolumnach (łącznie sześć), przedstawia opisywany mural.

Malowidło nawiązuje stylistyką do prac Andy'ego Warhola i symboliki ikon popkultury. Wykonała je jedna z gorzowskich firm na podstawie projektu Leszka Michty, który wygrał konkurs ogłoszony w czerwcu br. przez Stowarzyszenie Sztuka Miasta z Gorzowa i plastyka miejskiego. Zwycięzca konkursu otrzymał 2 tys. zł nagrody.

Realizacja muralu została sfinansowana z budżetu miasta. Jego wykonanie kosztowało 14 tys. zł. Mural został zabezpieczony specjalnym środkiem antygraffiti.

"Organizatorzy konkursu, jak również urzędnicy liczą, że mieszkańcy, którzy zresztą sami wybrali projekt w głosowaniu, będą o niego dbali" - powiedziała rzecznik.

Mural wykonano na ścianie szczytowej o wymiarach 9x10 m budynku przy ul. Spichrzowej w centrum Gorzowa. Zgodnie z założeniami, zwraca on uwagę przechodniów i jest czytelny dla kierowców i osób podróżujących pociągiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.