PARTNER PORTALU
  • BGK

W Chorzowie powstała multimedialna sala „bezpieczeństwa pożarowego”

  • pt    28 września 2016 - 19:45
W Chorzowie powstała multimedialna sala „bezpieczeństwa pożarowego”
Centrum zostało utworzone w zaadaptowanym pomieszczeniu nieużywanego, podziemnego magazynu w Komendzie Miejskiej, kosztowało pół miliona złotych. (fot.straz.gov.pl)

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie otwarto najnowocześniejszą w Polsce salę edukacyjną gdzie dzieci i młodzieży mogą poznać zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
W nowo otwartym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie funkcjonować będą sektory tematyczne: „Ścieżka Edukacyjna” oraz „Mała Strażnica”.

Ich celem będzie prezentacja zagrożeń pożarowych, które występują w mieszkaniach.
Nowoczesna rozwiązania, w tym tzw. „dym filmowy” pozwolą na zobrazowanie skutków braku wentylacji, a co za tym idzie zagrożeń związanych z tlenkiem węgla.

Strażacy pokazywać będą także skutki wypadków drogowych i katastrof budowlanych.

Dodatkowym elementem będzie sektor, zapoznający ze specyfiką pracy w straży pożarnej, wyposażony między innymi w samochód pożarniczy z wizualizacją jazdy alarmowej.

W odróżnieniu od dotychczas otwieranych sal edukacji dla najmłodszych CEP wyróżnia się zarówno rozmachem technologicznym (zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych), jak i zasięgiem oddziaływania. Zajęcia prowadzone będą w ramach lekcji szkolnych a wiedzę przekazywać będą strażacy w czynnej służbie.

Centrum zostało utworzone w zaadaptowanym pomieszczeniu nieużywanego, podziemnego magazynu w Komendzie Miejskiej, kosztowało pół miliona złotych.
Prezydent Chorzowa andrzej Kotala podkreślił, że Centrum Edukacji Przeciwpożarowej spełni swoją rolę w podnoszeniu świadomości wśród dzieci i młodzieży, tym samym pomoże uniknąć wielu zagrożeń.
.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.