PARTNER PORTALU
 • BGK

W czerwcu znowu Poznań za pół ceny

 • PAP    31 marca 2011 - 19:13

W pierwszy weekend czerwca turyści w Poznaniu będą mogli taniej wynająć hotel, zapłacić pół ceny za dania w restauracjach oraz za bilety do galerii i muzeów w Poznaniu. Po raz czwarty zorganizowana zostanie wtedy akcja "Poznań za pół ceny".
Na turystów będą czekały m.in. hotele, hostele, restauracje, muzea i spa. W efekcie w hostelach przy Starym Rynku będzie można zanocować już za 25 zł. Oprócz niskich cen usług hotelarsko-gastronomicznych, na weekend 5-6 czerwca przygotowywane są dodatkowe atrakcje turystyczne.

Przewodnicy miejscy będą oprowadzać po Ostrowie Tumskim, pokażą podziemia pierwszej polskiej katedry - miejsce pochówku pierwszych polskich władców. Trasy przechadzek turystycznych będą wiodły także na poznański Stary Rynek, Dzielnicę Zamkową, Trakt Królewsko-Cesarski oraz po specjalnie wytyczonych na czas akcji szlakach: modernizmu, piwa, miłości czy słynnych poznaniaków.

Czwarta edycja akcji zapowiada się rekordowo. Będzie więcej propozycji turystycznych - Czyli jeszcze więcej powodów, by na ten weekend przyjechać do Poznania - powiedział Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, organizator akcji.

Podczas trzech poprzednich edycji akcji do Poznania przyjechało więcej turystów niż zwykle, a sama akcja uzyskała wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2009 roku, zorganizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Chętni będą mogli liczyć na rabat po wypowiedzeniu hasła "Poznań za pół ceny". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Aldand, 2011-04-01 09:28:43

  Coś tu nie gra. W moim kalendarzu weekend czerwcowy jest 4-5 czerwca, a nie 5-6. Szóstego czerwca jest w poniedziałek!
 • Aldand, 2011-04-01 09:28:42

  Coś tu nie gra. W moim kalendarzu weekend czerwcowy jest 4-5 czerwca, a nie 5-6. Szóstego czerwca jest w poniedziałek!
 • Tworek O., 2011-03-31 22:15:47

  Dobry pomysł! Tak jak zwykle uda się pyrom ! A co pozostałe regiony ? Czasu jest jeszcze dużo...