PARTNER PORTALU
  • BGK

W długi weekend pogrilluj nad Wisłą

  • AW    29 maja 2013 - 19:14

Ostatni weekend maja warto spędzić nad rzeką. W Warszawie na miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu czekają cztery miejskie plaże, wypożyczalnia kajaków, rower miejski, sprzęty plażowe i miejsca do grillowania.
jak informuje stołeczny ratusz, w tym sezonie na miejskich plażach na wysokości Saskiej Kępy, Stadionu Narodowego, stołecznego ZOO oraz na Żoliborzu pojawiły się dodatkowe ruszty do grillowania i nowe drewniane ławeczki. Więcej jest też koszy na śmieci.

Nowością są wiklinowe kosze plażowe. Na plażach czekają też bezpłatne leżaki, parasole, zabawki, boiska do siatkówki i plażowej piłki nożnej. O każdą plażę dba plażowy, który wydaje wyposażenie – od pierwszego czerwca w pogodne dni z plażowych udogodnień będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 20.00, a w weekendy i święta od godz. 9.00 do 20.00.

Od połowy maja nad Wisłą działa też pętla kajakowo-rowerowa, łącząca Płytę Desantu z żoliborska plażą. Pętla posiada dwa stopnie trudności – krótką, od Cypla Czerniakowskiego kilometr w dół rzeki do plaży przy Stadionie Narodowym i dłuższą, sześciokilometrową, aż do końca lewobrzeżnego bulwaru na nowej plaży na Żoliborzu.

Z usługi można korzystać codziennie do końca sezonu. Główny punkt startowy znajduje się przy Płycie Desantu, nieopodal Portu Czerniakowskiego na lewym brzegi rzeki. Tu przy specjalnie do tego celu przystosowanym pomoście będzie można będzie wypożyczyć kajak na godziny lub cały dzień i spłynąć nim w dół rzeki, po drodze mijając najpiękniejsze warszawskie widoki na miasto od strony rzeki.

W ramach „pętli” wypożyczyć można 20 kajaków, mieszczących jedną lub dwie osoby, w pełni wyposażonych (m.in. z kamizelkami ratunkowymi). Koszt wypożyczenia waha się od 16 zł do 18.50 zł za godzinę (80-100 zł za dzień). Punkt kajakowy będzie czynny codziennie w godz. 10-18 aż do 29 września. Przy stanach wody w Wiśle wyższych niż 350 cm, wypożyczenia mogą zostać wstrzymane ze względów bezpieczeństwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.