PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku przybędzie kamer

  • gdansk.pl    14 marca 2011 - 15:39
W Gdańsku przybędzie kamer

Niebawem na gdańskich ulicach pojawi się ponad 20 nowych kamer monitoringu wizyjnego. Lokalizacja urządzeń jest ściśle powiązana z organizacją mistrzostw Euro 2012. Największa liczba kamer zostanie zamontowana w okolicach PGE Arena Gdańsk i na drogach do niej prowadzących.
W najbliższych tygodniach planowane jest rozpoczęcie montażu kamer we Wrzeszczu, kolejnymi miejscami będą skrzyżowania, m.in. al. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki, al. Hallera z ul. Kościuszki, ul. Marynarki Polskiej z ul. Reja, Żaglową i Wyzwolenia. Kamery zostaną również zainstalowane w tzw. „strefach kibica”, czyli w miejscach gdzie w czasie Mistrzostw staną telebimy, na których będą wyświetlane zmagania piłkarskie. Chodzi o plac Zebrań Ludowych i okolice Targu Węglowego.

Sprawdź notowania prezydenta Gdańska

Monitoring wizyjny w Gdańsku działa od 1999 roku. Obecnie w systemie funkcjonuje prawie 200 kamer, do Euro 2012 ich ilość ma się zwiększyć do 1,3 tysiąca. Wszystkie kamery podłączone są do komisariatów policji, a także do Centrum Monitoringu w Komendzie Miejskiej policji w Gdańsku. Jak podkreśla Tadeusz Bukontt, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i ochrony Ludności UM w Gdańsku – w miejscach gdzie zamontowano monitoring przestępczość spadła nawet o 35-40 procent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.