PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gdańsku rozpoczęto zdjęcia do filmu „Miłość jest wszystkim”

  • PAP/JS    14 listopada 2017 - 21:24
W Gdańsku rozpoczęto zdjęcia do filmu „Miłość jest wszystkim”
Ekipa filmowa będzie w Gdańsku do 5 grudnia (fot. pixabay.com)

Zdjęcia do filmu pt. „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego rozpoczęły się w Gdańsku. W scenach na Długim Targu w zabytkowym centrum miasta wzięło udział ponad 600 statystów. W filmie zagrają m.in. Aleksandra Adamska, Mateusz Damięcki i Olaf Lubaszenko.
"Sam film - wbrew temu co sugeruje jego tytuł - nie jest tylko ciepłą, sentymentalną historią o miłości, ponieważ ta miłość będzie od początku prawie do ostatniej chwili napotykała na niesamowite trudności. To nie jest taka prosta komedia romantyczna. To jest raczej tragikomedia z happy endem i ciekawymi zwrotami akcji" - powiedział dziennikarzom reżyser i producent Michał Kwieciński.

Wyjaśnił, że "Miłość jest wszystkim" powstaje na podstawie holenderskiego scenariusza. "Film holenderski obejrzała połowa mieszkańców tego kraju. Nieraz może lepiej zrobić jest ciekawą wersję czegoś, co jest bardzo dobre niż szukać scenariuszy, które są gorsze, ale nasze" - ocenił.

"W 30 procentach to jest nowy scenariusz, w pozostałej części opieramy się na pierwowzorze. Jest choćby parę wątków w oryginale, które nie mogły mieć miejsca w Polsce, ponieważ nie pasują pod względem obyczajowym" - objaśnił reżyser.

Na podstawie holenderskiego wzorca powstały też filmy w Belgii, Niemczech i USA.

Kwieciński podkreślił, że jednym z bohaterów filmu "Miłość jest wszystkim" będzie samo miasto Gdańsk. "Po pierwsze dlatego, że Gdańsk jest piękny. Poza tym w holenderskim filmie jednym z głównych pomysłów jest przybycie św. Mikołaja do miasta hanzeatyckiego drogą morską. Podobna tradycja jest też przecież w Gdańsku. Od 15 lat przyjeżdża tu św. Mikołaj rzeką Motławą. Myślę też, że wiele osób w Polsce nie zdaje sobie do końca sprawy, jak bardzo Gdańsk, oprócz tego, że ma wiele starych, hanzeatyckich dekoracji, jest również dziś nowoczesnym miastem. I to także pokażemy w filmie" - powiedział Kwieciński.

W filmie zagrają m.in. Aleksandra Adamska, Joanna Balas, Mateusz Damięcki, Marcin Korcz, Joanna Kulig i Olaf Lubaszenko. Autorem zdjęć jest Michał Sobociński.

Ekipa filmowa będzie w Gdańsku do 5 grudnia. Następnie, część zdjęć kręcona będzie także we wnętrzach na terenie Warszawy. Premiera "Miłość jest wszystkim" zaplanowana jest pod koniec października 2018 r. Gdańsku.

Producentami filmu są Akson Studio i TVN. Miasto Gdańsk wsparło finansowo produkcję filmu w kwocie 500 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.