W Gdańsku stanie najwyższa choinka

Liczący 28,5 metra wysokości i ważący ponad 4 tony świerk stanie na gdańskim Długim Targu. Ozdobi go 30 tysięcy lampek. Będzie to najwyższa naturalna choinka w Polsce.
W Gdańsku stanie najwyższa choinka

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta), Katarzyna Kaczmarek, specjalnie wybrany świerk pochodzi z okolic Sulęczyna w Nadleśnictwie Lipusz na Kaszubach.

Drzewo ścięto w piątek rano i - po zamocowaniu na specjalnym pojeździe, przewieziono do Gdańska. W piątek po południu świerk zostanie ustawiony na Długim Targu, w zagłębionym w ziemi na 3,5 metra stelażu.

Przez cały weekend drzewo będzie przystrajane: m.in. 300 sznurami, z których każdy liczy sobie 100 lampek. Uroczyste zapalenie światełek nastąpi w poniedziałek po południu.

Kaczmarek wyjaśniła, że - z informacji, jakie posiada Zarząd, gdański świerk będzie najwyższą naturalną choinką w kraju.

- Warszawska choinka będzie miała zbliżoną wysokość - 27 metrów, ale nie będzie to naturalne drzewko, a metalowy stelaż z zamocowanymi na nim gałęziami - wyjaśniła rzeczniczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

nie ukrywam, że milej byłoby mi zobaczyć tego dużego świerka w innym miejscu... ale cóż - wszystkim się nie dogodzi.

Ojatwo, 2011-12-02 21:15:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE