PARTNER PORTALU
  • BGK

W Głogowie Małopolskim powołano Młodzieżową Radę Miasta

  • GK    8 września 2011 - 19:00
W Głogowie Małopolskim powołano Młodzieżową Radę Miasta

Co powinno znaleźć się w budowanym właśnie Bike Parku? Jak walczyć z graficiarzami? To przykłady rad i pomysłów, które władzom Głogowa Małopolskiego proponuje powołana niedawno Młodzieżowa Rada Miasta.
Rada ma prawo podejmować uchwały, w których zawarte są zarówno pomysły, jak i opinie dotyczące działań władz Głogowa Młp. na rzecz młodzieży.

Jednym z pomysłów jest zorganizowanie konkursu, który pomoże w walce z nieodpowiedzialnymi autorami graffiti. Autorzy najciekawszych projektów legalnie będą mogli zrealizować swoją pasję na ścianie, która zostanie wskazana przez burmistrza.

Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. zwraca uwagę na to, że Młodzieżowa Rada Miasta to najważniejsza, bo praktyczna lekcja demokracji.

– Uczniowie mają okazję dostrzec, że oczekiwania w zderzeniu z możliwościami wymagają kompromisu. Niektóre projekty są priorytetowe, inne muszą poczekać na realizację. Przekonują się, że najważniejsze jest, aby nie zawieść zaufania oraz podejmować odpowiedzialne i trafne decyzje dotyczące gospodarowania społecznymi pieniędzmi – mówi Paweł Baj, burmistrz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Grażyna Tereszkiewicz, 2011-09-09 08:40:21

    gratuluję :)