PARTNER PORTALU
  • BGK

W Gorzowie powstała przystań jachtowa

  • PAP    2 grudnia 2013 - 20:46
W Gorzowie powstała przystań jachtowa

Nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim powstała nowa przystań dla jachtów z zapleczem hotelowo-rekreacyjnym. W poniedziałek marina została oddana do użytku.
Przystań należy do gorzowskiej firmy PUH Sanitar z branży budowlanej, która zainwestowała w nią ponad 9,7 mln zł. 45 proc. tej kwoty uzyskała z funduszy europejskich. Jak poinformował PAP Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, jest to pierwsza tego typu inwestycja zrealizowana przez podmiot prywatny na terenie województwa lubuskiego.

Według władz regionu niebawem gorzowska marina ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem dla wszystkich miłośników wypoczynku pod żaglami. To jedyna w Gorzowie Wlkp. przystań jachtowa z pełnym zapleczem. Przystań posiada basen o pow. 0,7 ha z dwoma pływającymi pomostami. Przeznaczona jest dla jednostek o max. dł. 20 metrów. Jednorazowo może cumować w niej 15 jednostek.

Komunikację przystani z Wartą zapewnia kanał wlotowy i tor wodny. Ponadto wybudowana została hala konserwacji i drobnych napraw jachtów, która w okresie zimowym ma służyć do przechowywania jachtów.

W ramach projektu powstał także kompleks 10 szeregowych budynków hotelowych - łącznie znajduje się w nich 86 miejsc noclegowych i pełne zaplecze socjalne. Pensjonat posiada restaurację i salę konferencyjną. Ponadto wybudowano dwa oświetlone korty tenisowe, boiska wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci, wiaty z ławkami i miejscami do grillowania.

Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu siedziby firmy mieszczącej się w sąsiedztwie Warty przy Al. 11 Listopada. Jego budowa trwała prawie cztery lata. Zatrudnienie na przystani i w pensjonacie znajdzie sześć osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.