PARTNER PORTALU
  • BGK

W Inorocławiu później wyłączą oświetlenie

  • AT    14 stycznia 2012 - 12:17
W Inorocławiu później wyłączą oświetlenie

Poranne oświetlenie uliczne w okresie zimowym wyłączane jest zbyt wcześnie. Zauważają to piesi i kierowcy. Interweniuje w tej sprawie Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.
Ja informuje inowrocławski magistrat prezydent (zabierz głos/oceń prezydenta), mając na względzie uwagi kierowców i pieszych o zbyt wczesnym wyłączaniu się w godzinach porannych oświetlenia ulicznego, zażądał od naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa, odpowiadającego za sprawy oświetlenia miasta, podjęcia działań w celu zmiany tego stanu rzeczy.

Skandaliczne jest, w opinii prezydenta, że rano - ok. godz. 7.00, gdy jest jeszcze ciemno, zbyt wcześnie wyłączane są lampy uliczne, co wpływa szczególnie na bezpieczeństwo pieszych i pojazdów. W tych godzinach obserwuje się bowiem największy ruch komunikacyjny.

Zobligowany do załatwienia tej sprawy Naczelnik ww. Wydziału Stanisław Milecki rozmawiał 13 stycznia 2012 r. z „Eneą". Oświetlenie uliczne Inowrocławia wyłączane i włączane jest przez stację nadajnikową w Solcu Kujawskim impulsem radiowym na stacje przekaźnikowe na terenie miasta, które podlegają „Enei".

Uzgodniono, że najpóźniej od poniedziałku (16 stycznia 2012 r.) oświetlenie uliczne miasta będzie włączane wieczorem o 10 minut wcześniej, a wyłączane z rana o 15 minut później, niż ma to miejsce obecnie - informuje Urząd Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.