W Janowcu Wielkopolskim odnaleziono skarbiec

Policjanci z Poznania odnaleźli co najmniej kilkadziesiąt przedmiotów z epoki brązu, datowanych na ok. 3 tys. lat. Odkrycia dokonano w lesie nieopodal Janowca Wielkopolskiego.
W Janowcu Wielkopolskim odnaleziono skarbiec
W lesie nieopodal Janowca Wielkopolskiego znaleziono skarbiec (fot.pixabay.com)

"Wśród tych kilkudziesięciu przedmiotów, znalezionych przez policjantów były głównie należące do kobiety; naszyjniki, zapinki do włosów, bransolety, ale także groty włóczni i topory" - powiedział PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak dodał, na pochodzące z epoki brązu obiekty natrafili poznańscy policjanci z wydziału Kryminalnego i wydziału Poszukiwań, którzy zajmują się m.in. odzyskiwaniem zrabowanych dzieł sztuki oraz ochroną dóbr kultury.

"Policjanci odkryli te historyczne przedmioty przy okazji realizacji swoich zadań; sprawdzali pewne informacje o tym, że w okolicach Janowca Wielkopolskiego pojawiali się ludzie m.in. z urządzeniem do wykrywania metali pod ziemią. Dziś rano pojechali sprawdzać te informacje, ponieważ tego typu działania prowadzone przez osoby prywatne są nielegalne" - zaznaczył Borowiak.

Policjanci poinformowali już o znalezisku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Historyczne przedmioty mają teraz zostać zabezpieczone i zbadane przez archeologów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Skojarzenie: "Śmierć w ogrodzie" L. Bunuela 1956, wczoraj w TVP Kultura

byłysPZP, 2016-03-23 08:42:43 odpowiedz

Do złomiarz: No napewno Robaki jak się dowiedzą to zaraz będą szukać i oczywiście menele

Ludźzjnc, 2016-03-10 15:11:04 odpowiedz

Muszą teraz tego pilnować w dzień i noc, bo złomiarze wygrzebią wszystko.

złomiarz, 2016-03-10 12:08:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE