PARTNER PORTALU
  • BGK

W krakowskiej bibliotece będzie "kącik" literatury rumuńskiej

  • PAP    10 maja 2012 - 20:13
W krakowskiej bibliotece będzie "kącik" literatury rumuńskiej

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie powstanie "kącik" z literaturą rumuńską. Placówka otrzymała ponad 600 książek o wartości blisko 25 tys. zł w ramach międzynarodowej akcji prowadzonej przez bibliotekę w Baia Mare.
Książki przekazane krakowskiej bibliotece to wydane w jęz. rumuńskim pozycje literatury klasycznej, albumy, audiobooki, książki dla dzieci i słowniki. Część albumów jest dwujęzyczna. Po opracowaniu i skatalogowaniu trafią one do "Kącika rumuńskiego" w Oddziale Zbiorów Obcojęzycznych.

- To poszerzenie oferty dla czytelników i inicjatywa, która doskonale wpisuje się w dotychczasową współpracę z Towarzystwem Polsko - Rumuńskim w Krakowie, które zainicjowało kontakty między naszymi bibliotekami - powiedział dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzy Woźniakiewicz.

Pierwsza partia rumuńskich książek powinna trafić do czytelników za kilka tygodni.

"Romanian Corner's" powstają w ramach międzynarodowej akcji prowadzonej przez Bibliotekę w Baia Mare w bibliotekach publicznych na całym świecie. Miłośnicy współczesnej literatury, historii oraz atrakcji turystycznych Rumunii mogą korzystać z przekazanych zbiorów m.in. w Budapeszcie, Salamance, Alicante, Glasgow i w Montrealu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.