PARTNER PORTALU
  • BGK

W których miastach jest najwięcej wypadków?

  • pap/pt    16 września 2015 - 14:46
W których miastach jest najwięcej wypadków?
Pijani kierowcy są postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy

Najwyższy odsetek wypadków ze skutkiem śmiertelnym odnotowano w 2014 r. w Warszawie (62 ofiary), Łodzi (42) i Poznaniu (41). Najczęstszą przyczyną kolizji jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pijani kierowcy są natomiast postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy.
Najwięcej wypadków w ub.r. miało miejsce w Łodzi i Rzeszowie, wynika z raportu porównywarki OC/AC mfind.pl. Do najbezpieczniejszych miast na mapie Polski należą z kolei ToruńBiałystok i Gorzów Wielkopolski.

Najwięcej śmiertelnych ofiar w Warszawie i Łodzi

"Najwyższy odsetek wypadków ze skutkiem śmiertelnym odnotowano z kolei w Warszawie (62 ofiary), Łodzi (42) i Poznaniu (41). Jak wynika z raportu mfind.pl, najczęstszą przyczyną kolizji jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pijani kierowcy są natomiast postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy – w tych miastach zginęło przez nich aż 150 osób w 2014 roku. Dla porównania w Gorzowie Wielkopolskim w 2014 roku nie odnotowano żadnego takiego zdarzenia" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Bezpieczna Bydgoszcz, Zielona Góra, Lublin

W 2014 roku w całym kraju w wypadkach drogowych zginęło łącznie 3202 osób. Stosunkowo bezpiecznymi miastami - czyli takimi, gdzie liczba wypadków na 10 000 mieszkańców nie przekracza 7 - jest Poznań, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, a także Lublin.

"Polskie drogi z roku na rok stają się coraz bezpieczniejsze, jednak nadal wskaźnik wypadków pozostaje na wysokim poziomie w wielu województwach. Niepokojącym jest fakt, że najczęstszą przyczyną kolizji jest wymuszanie pierwszeństwa przez polskich kierowców oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Jedynie w Katowicach główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość" - skomentował członek zarządu mfind.pl Bartłomiej Roszkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gość , 2015-09-16 20:49:36

    W Krakowie to nawet po autostradzie jeżdżą 70 km/h