PARTNER PORTALU
  • BGK

W kujawsko - pomorskim ruszył program "Kręcę filmy a nie jointy"

  • Urząd Marszałkowski Kujawsko-Pomorskie/AT    12 września 2011 - 18:31
W kujawsko - pomorskim ruszył program "Kręcę filmy a nie jointy"

Urząd Marszałkowski i Komenda Wojewódzka Policji w kujawsko pomorskim wspólnie z toruńską Fundacją Tumult rozpoczęły realizację programu profilaktyki społecznej „Sztuka wyboru”. Jest on adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całym regionie, a tegoroczne hasło brzmi „Kręcę filmy a nie jointy”.
Celem programu jest ograniczenie zjawisk i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami młodych ludzi, w tym przede wszystkim z zażywaniem narkotyków i innych substancji odurzających.

– Problem narkomanii wśród młodzieży wciąż narasta. By z nim walczyć, musimy użyć środków na miarę XXI wieku, pogadanki dziś już nie wystarczą. Jeśli uda się choć jednego młodego człowieka uratować przed wciągnięciem w spiralę śmierci, odniesiemy sukces - podkreśla marszałek Piotr Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka). - Program jest przedsięwzięciem profilaktyczno-edukacyjnym, w ramach którego proponujemy dziewczynom i chłopcom atrakcyjną alternatywę wobec ryzykowanych zabaw i zachowań. To, do czego chcemy ich przekonać, to tworzenie autorskich projektów z wykorzystaniem multimediów w powiązaniu z dorocznymi konkursami na krótkie  filmowe spoty edukacyjne i konspekty dopełniających je lekcji, połączone z warsztatami filmowymi, a także konkursy na „zaangażowane” graficzne nadruki na koszulkach i doroczne festiwale „Sztuki wyboru”.

Tegoroczna edycja projektu już ruszyła. Jeszcze w sierpniu list z zaproszeniem do udziału, podpisany przez marszałka Całbeckiego i szefa kujawsko-pomorskiej policji inspektora Wojciecha Ołdyńskiego, trafił do dziewięciuset szkół i placówek wychowawczych w całym regionie. Do 16 września instytucje te mają czas na zgłoszenia do konkursów. Pierwsze profesjonalne warsztaty filmowe dla uczestniczących w programie młodych ludzi, zorganizowane przez  realizującą prestiżowe festiwale filmowe Camerimage Fundację Tumult, rozpoczną się 30 września. Festiwal na podsumowanie projektu „Kręcę filmy a nie jointy”, który także przygotują organizatorzy Camerimage, zaplanowaliśmy na 30 listopada.

Przedsięwzięcie, które obejmują patronatem komendant główny policji i wojewoda kujawsko-pomorski, sfinansuje samorząd województwa. Tegoroczny budżet zamknie się sumą nieco ponad 300 tysięcy złotych.

Marszałek Całbecki, inspektor Ołdyński i wiceprezes Fundacji Tumult Jerzy Derkowski podpisali dziś list intencyjny w sprawie współpracy w realizacji programu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.