PARTNER PORTALU
  • BGK

W kwadrans pociagiem nad morze

  • AW    20 czerwca 2012 - 19:33
W kwadrans pociagiem nad morze

Tak jak rok temu, tak i w tym roku wczasowicze i turyści dojadą do Mielna pociągiem. Pierwszy wakacyjny pociąg ruszy z Koszalina nad morze w sobotę, 23 czerwca.
Połączenie kolejowe na linii Koszalin – Mielno Koszalińskie będzie funkcjonować przez całe wakacje, do 2 września. Przejazd trwa kwadrans.

Do uruchomienia wakacyjnego pociągu doszło dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiegoz Miastem Koszalin i Gminą Mielno.

jak informuje zachodniopomorski urząd marszałkowski, możliwość uruchomienia sezonowych przewozów pasażerskich na trasie Koszalin – Mielno Koszaliński przewiduje obowiązująca „Umowie ramowej o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2009 - 2012” nr  WIiT.II-84/2009 z dnia 16 grudnia 2009 r.

Finansowanie przewozów na tej trasie wzięły na siebie Koszalin i Mielno. Województwo uczestniczy w realizacji wspólnego zadania w zakresie organizacji przewozów, oraz ponadto udostępnia własny klimatyzowany pojazd szynowy.  

Usługi przewozowe na tej trasie świadczyć będzie spółka Przewozy Regionalne na podstawie odrębnej umowy z województwem zachodniopomorskim.   Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.