PARTNER PORTALU
  • BGK

W kwietniu i wrześniu "Toruń za pół ceny"

  • PAP    1 kwietnia 2013 - 10:55
W kwietniu i wrześniu "Toruń za pół ceny"

Akcja "Toruń za pół ceny", która przez trzy lata była prowadzona we wrześniu, w tym roku zostanie zorganizowana w weekendy 19-21 kwietnia i 20-22 września na starówce. Mieszkańcy miasta i turyści będą skorzystać z różnych atrakcji o 50 procent taniej.
Ideą akcji jest zachęcenie do torunian i mieszkańców innych miejscowości do odwiedzenia Starego Miasta, gdy dopiero startuje sezon turystyczny i kiedy się praktycznie kończy. Hotele, restauracje, sklepy, kluby, muzea, placówki kultury, sportu i rekreacji, które włączą do akcji, w czasie jej trwania obniżą o połowę ceny na wszystkie lub wybrane produkty i usługi.

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony instytucji i przedsiębiorców, jak i mieszkańców oraz odwiedzających gród Kopernika.

W zeszłym roku w akcji, która odbyła się w dniach 21-23 września, wzięło udział 111 różnych podmiotów, w tym 11 hoteli i pensjonatów, 53 kawiarnie i restauracje, 15 instytucji kultury, 22 placówki sportowo-rekreacyjne i sklepy oraz dziewięć klubów. Ze zniżkowej oferty skorzystało blisko 33 tys. osób, w tym ok. 8 tys. gości spoza Torunia.

Wśród osób biorących udział w akcji przeprowadzono badania ankietowe. Okazało się, że przeszło połowa specjalnie odwiedziła toruńską starówkę i skorzystała z ofert. Wśród gości znaleźli się mieszkańcy woj. pomorskiego, głównie Trójmiasta (prawie 25 proc.), woj. mazowieckiego, głównie Warszawy (22 proc.), woj. kujawsko-pomorskiego (głównie Torunia, Bydgoszczy i Włocławka - 22 proc.) i woj. warmińsko-mazurskiego - głównie Olsztyna (18 proc.) - oraz mieszkańcy Łodzi i Poznania.

Pozostali uczestnicy nie zjawili się na Starym Mieście z powodu akcji, ale gdy się o niej dowiedzieli, to skorzystali z ofert. W tej grupie połowę stanowili mieszkańcy Torunia; ponad 20 proc. osób przyjechało z Warszawy i woj. mazowieckiego, 13 proc. z Trójmiasta, a pozostali z Łodzi i woj. wielkopolskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.