PARTNER PORTALU
  • BGK

W lipcu festiwal w Jarocinie

  • PAP    16 lutego 2013 - 14:00
W lipcu festiwal w Jarocinie

Tegoroczny Jarocin Festiwal w Jarocinie (Wielkopolska) odbędzie się w dniach 18-20 lipca - poinformowała w piątek poznańska agencja artystyczna Go Ahead, organizator imprezy.
W najbliższym czasie, agencja poda pierwsze nazwiska artystów, którzy zagrają na festiwalu.

W marcu wystartuje konkurs młodych zespołów, którego zwieńczeniem będą występy młodych kapel 18 lipca na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz 19 i 20 lipca na małej scenie na terenie Festiwalu. Laureaci konkursu ostatniego dnia wystąpią na dużej scenie Festiwalu.

Zgodnie z podpisaną w czwartek umową miasto Jarocin przeznaczy na organizacje festiwalu 340 tys.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. Od 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później - w Festiwale Muzyków Rockowych.

W 1994 roku na festiwalu doszło do starć z policją; imprezę zawieszono i przywrócono dopiero w 2005 r. pod nazwą Jarocin Festiwal. Co roku latem przyjeżdża do Jarocina około 10 tys. fanów rocka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.