W lipcu festiwal w Jarocinie

Tegoroczny Jarocin Festiwal w Jarocinie (Wielkopolska) odbędzie się w dniach 18-20 lipca - poinformowała w piątek poznańska agencja artystyczna Go Ahead, organizator imprezy.
W lipcu festiwal w Jarocinie
W najbliższym czasie, agencja poda pierwsze nazwiska artystów, którzy zagrają na festiwalu.

W marcu wystartuje konkurs młodych zespołów, którego zwieńczeniem będą występy młodych kapel 18 lipca na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz 19 i 20 lipca na małej scenie na terenie Festiwalu. Laureaci konkursu ostatniego dnia wystąpią na dużej scenie Festiwalu.

Zgodnie z podpisaną w czwartek umową miasto Jarocin przeznaczy na organizacje festiwalu 340 tys.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. Od 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później - w Festiwale Muzyków Rockowych.

W 1994 roku na festiwalu doszło do starć z policją; imprezę zawieszono i przywrócono dopiero w 2005 r. pod nazwą Jarocin Festiwal. Co roku latem przyjeżdża do Jarocina około 10 tys. fanów rocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.