PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi o usuwaniu pojazdów zimą

  • wer/uml.lodz.pl    3 listopada 2011 - 21:00
W Łodzi o usuwaniu pojazdów zimą

O blokowaniu przejazdu tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody rozmawiali członkowie komisji gospodarki mieszkaniowej i komunalnej rady miejskiej w Łodzi.
Jak mówi Jan Mędrzak, przewodniczący komisji , w grudniu ubiegłego roku na 20 łódzkich ulicach przypadków blokad i zatrzymań tramwajów było od 14 do 49 dziennie.

Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego pojazdy usuwane są z drogi na koszt właściciela m.in. w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. Jego zdaniem, takie pojazdy powinny być usuwane w ciągu 15 minut.

To zadanie straży miejskiej, ale wybrany przez nią przewoźnik nie jest w stanie zagwarantować odholowania pojazdu w tak krótkim czasie.

Komisja postanowiła więc wystąpić do straży miejskiej z zapytaniem, jak w Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) realizowany jest ten ustawowy obowiązek gminy. Zdaniem radnej Grażyny Gumińskiej, „miasto musi zrobić wszystko, aby parkingi przy ulicach były odśnieżone", aby uniknąć w przyszłości podobnych zatrzymań ruchu tramwajowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.