PARTNER PORTALU
  • BGK

W Łodzi powstaje przewodnik prezentujący detale architektoniczne

  • PAP/JL    27 lipca 2016 - 07:57
W Łodzi powstaje przewodnik prezentujący detale architektoniczne

W Łodzi powstaje przewodnik po detalach architektonicznych. Fot. Łódź.pl

W Łodzi powstaje przewodnik po detalach architektonicznych oraz szlakach turystyczne, które zapoznają zwiedzających z najmniejszymi dekoracyjnymi elementami przestrzeni miejskiej.
Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego prezydenta Łodzi.

Detale architektoniczne Łodzi od dawna są pasją autorki projektu Marii Nowakowskiej, która na początku roku wygrała konkurs na stypendium artystyczne prezydenta Łodzi w dziedzinie architektury. W przedstawionym przez nią projekcie – obok opracowania w formie książkowej przewodnika prezentującego łódzkie detale architektoniczne – znalazło się także kilkanaście szlaków turystycznych, których wiodącym motywem są elementy dekoracyjne umieszczane na elewacjach kamienic.

Centrum „Regio” od kilku lat wydaje tematyczne przewodniki związane z Łodzią i okolicami, m.in. przewodnik Łodzi filmowej, szlakiem podwórek ul. Piotrkowskiej i przygotowywany obecnie przewodnik literacki. Projekt Marii Nowakowskiej wpisuje się w tę koncepcję, dlatego „Regio” dofinansuje jej ok. 250-stronicowy przewodnik po łódzkich detalach, który ma ukazać się w tym roku.

Maria Nowakowska jest z wykształcenia filolożką i kulturoznawczynią, pracuje jako koordynatorka projektów w Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.