W Łodzi przybędzie 55 kamer

• W przestrzeni miejskiej Łodzi zamontowanych zostanie 55 nowych kamer.
• Dołączą one do systemu monitoringu miasta, na który składają się obecnie 273 kamery zamontowane w 116 lokalizacjach, obsługiwane przez Straż Miejską oraz Zarząd Dróg i Transportu.
W Łodzi przybędzie 55 kamer
Zgodnie z planami magistratu, zamontowanych zostanie 55 kamer w 13 lokalizacjach. (fot.monitoringlodz.pl)

Jak poinformowała Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu, w siedzibie Straży Miejskiej w Łodzi otwarto oferty na kolejny etap monitoringu. Do komisji przetargowej wpłynęła jedna oferta, którą złożyła warszawska firma Sprint.

Zgodnie z planami magistratu, zamontowanych zostanie 55 kamer w 13 lokalizacjach. Monitoring obejmie m.in. okolice Bałuckiego Rynku, teren dawnego lunaparku na Zdrowiu, najbliższe otoczenie Ogrodu Zoologicznego, a także skrzyżowania ul. Krakowskiej i Konstantynowskiej oraz ul. Krzemienieckiej i Retkińskiej.

W parku na Zdrowiu zamontowana zostanie pilotażowo kamera termowizyjna, która pozwoli operatorom na obserwację terenu także w nocy. Jeśli ten system się sprawdzi, w ciągu najbliższych lat kolejne kamery termowizyjne będą montowane także w innych łódzkich parkach.

Montaż systemu monitoringu ma kosztować niespełna 1,7 mln zł. Baranowska zaznaczyła, że urzędnicy dołożą starań, aby monitoring zaczął działać jeszcze w tym roku; na oddanie systemu do użytku wykonawca będzie miał 150 dni liczone od momentu podpisania umowy.

Obecnie łódzka przestrzeń publiczna jest monitorowana przez 273 kamery umieszczone w 116 lokalizacjach. Sieć powstała z połączenia systemów Straży Miejskiej i Zarządu Dróg i Transportu; operatorzy mogą obsługiwać wszystkie kamery z obu systemów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Uwaga! Oficjalny komunikat! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy że mieszkańcy Łodzi wkrótce dostaną wezwania na wszczepianie czipów. Jest to podyktowane troską o bezpieczeństwo obywateli o których od lat mówiło się, że powinni być pod stałym nadzorem. Przeznaczono już na ten cel 95mln zł, ale to do...piero początek. Staramy się o dofinansowanie projektu z UE, gdzie podobne inicjatywy już działają i sprawdzają się. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom społecznym i planujemy w tym roku przeprowadzić wszczepienie ok.200000 czipów. W kolejnych latach docelowo 400000 i 600000 (w porozumieniu z władzami Zgierza i Pabianic). Podstawy legislacyjne są od dawna przygotowane przez wybitnych teoretyków prawa, więc proszę się nie niepokoić. Kto nie ma nic do ukrycia nie powinien czuć się zagrożony. Jak zostanie przeprowadzona akcja? Każdy dostanie imienne wezwanie (w pierwszej kolejności osoby z grupy największego ryzyka), określające czas i miejsce stawienia. Aby uniknąć bałaganu, prosimy o nieprzychodzenie bez wezwania. Operacja jest bezbolesna i zajmuje kilka minut. W przypadku niestawiennictwa, osoby uchylające się zostaną doprowadzone. Spodziewamy się jednak że będzie niewiele takich przypadków wichrzycielstwa i niedostosowania społecznego, gdyż zdecydowana większość jest za. Drodzy mieszkańcy! Jest to niewątpliwy sukces naszego miasta i kolejny krok aby nam wszystkim żyło się tu lepiej. Jest to sukces nas wszystkich! Już wkrótce dołączymy do najbardziej postępowych społeczeństw zachodu a nasz standard życia ulegnie radykalnej poprawie a przecież o to nam wszystkim chodzi. Najważniejsze jest bezpieczeństwo nas i naszego majątku. System kontroli to także dodatkowe miejsca pracy a zatem zmniejszenie bezrobocia. Gra jest więc warta świeczki. Nowoczesność i postęp zaczyna wkraczać do naszego miasta jako do pierwszego w Polsce. To powód do dumy. Pozdrawiam mieszkańców! H.Z. rozwiń

Magistrat, 2016-12-22 16:59:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE